آمريکا بزرگترين بازنده جنگ تجاري است

آمريکا بزرگترين بازنده جنگ تجاري است

آمريکا بزرگترين بازنده جنگ تجاري است

خبر روز– اخبار امروز ایران و جهان-پربیننده ترین اخبار روز

به گزارش سایت اخبار امروز،مدل شبيه سازي بانک مرکزي اروپا (ECB) ديروز نشان داد که ايالات متحده بزرگترين بازنده در صورت آغاز جنگ تجاري با کشورهاي ديگر خواهد بود، در حالي که چين پس از اقدامات تلافي جويانه بيشتر کار خواهد کرد.

دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا در ماه مارس گفت که جنگ هاي تجاري “خوب و آسان به نفع آمريکا است” .
اين سخنان زماني که او شروع اختلاف با چين که در آن دولت خود را تعرفه هاي بر روي فولاد، آلومينيوم و تعدادي از محصولات چيني اعمال کرد رخ داد.

مطالعه بانک مرکزي هزينه 10 درصد هزينه ايالات متحده را در مورد تمام واردات مي پردازد و کشورهاي ديگر همکاري مي کنند.

اين مطالعه خاطرنشان ساخت که ايالات متحده بر ضربان? کاهش تجارت و صدمه به اعتماد مصرف کنندگان و سرمايه گذاران تأثير خواهد گذاشت.

وي افزود: «نتايج حاصل برآورد نشان مي دهد که صادرات خالص به وضعيت ايالات متحده بسيار ناگهاني و غير قابل باور خواهد بود.

مرکزي اروپا تخمين مي زند که رشد اقتصادي ايالات متحده به بيش از دو درصد کاهش يابد، در حالي که صندوق بين المللي پول انتظار دارد رشد اقتصادي 2.9 درصد در سال جاري ايالات متحده، و 2.7 درصد در سال مقابل بدست آورد.

چين از افزايش صادرات به کشورهاي ثالث که در معرض کالا هاي آمريکايي هستند بهره مند است ،اما اين افزايش ناچيز موقت خواهد بود و تا حدي تأثير منفي بر اعتماد خواهد داشت.

تجارت جهاني مي تواند به ميزان 3 درصد در مقايسه با دوره پايه کاهش يابد. مدل ECB کاملا نظري است و با شرايط واقعي تجارت سازگار نيست.

چين روز گذشته اعلام کرد که قصد دارد تعرفه هاي مربوط به محصولات، از جمله ماشين آلات، تجهيزات الکتريکي و منسوجات را از نوامبر 1 کاهش دهد، زيرا اين کشور براي جنگ تجاري فزاينده اي با ايالات متحده آماده مي شود.

دولت چين در جلسه اي به رياست لي کچيانگ نخست وزير اعلام کرد، انتظار مي رود کاهش بيش از 1500 محصولات صنعتي به منظور کاهش هزينه براي مصرف کنندگان و کسب و کار توسط حدود 60 ميليارد يوان در سال جاري اين کشور داشته باشد.

دولت اضافه کرد که ميزان کل هزينه ها در سال جاري به 7.5 درصد کاهش مي يابد، از 9.8 درصد در سال 2017 به دليل تصميم گيري مقابله با ايالات متحده آمريکا.

دولت چين گفته است که ميانگين هزينه ماشين آلات و تجهيزات الکتريکي، يکي از بزرگترين ارزش هاي چين، از 12.2 درصد به 8.8 درصد کاهش خواهد يافت.

به گزارش رسمي، چين در 8 ماه اول سال جاري بيش از 632 ميليارد دستگاه الکتريکي واردات و بيش از 19.6 درصد در سال گذشته وارد شده است.

ايالات متحده، ژاپن و اتحاديه اروپا اعلام کرده اند که تشکيل يک جنبش متحد عليه اقدامات تجاري ناعادلانه را صورت خواهند داد.

جدیدترین اخبار امروز ورزشی ایران و جهان

ورزشی

جدیدترین اخبار امروز سیاسی ایران و جهان(akhbar emrooz)

سیاسی

سرخط جدیدترین اخبار امروز ایران و جهان (akhbar emrooz)

اخبار امروز ایران و جهان

آخرین و جدیدترین اخبار امروز اقتصادی ایران و جهان

اقتصادی