مردان مسلح بيش از 40 نفر را در مالي کشتند

مردان مسلح بيش از 40 نفر را در مالي کشتند

مردان مسلح بيش از 40 نفر را در مالي کشتند

به گزارش سرویس اخبار حوادث اخبار امروز :يکي از مقامات مالي روز دوشنبه گفت که مردان مسلح با استفاده از موتورسيکلت بيش از 40 غيرنظامي توارگ را در اين هفته در شمال مالي کشته اند.، جايي که درگيري ها بر سر اختلافات زمين و آب فوران مي کنند.

اين اقدامات خشونت آميز شرايط امنيتي در حال حاضر در منطقه بياباني را پيچيده مي کند که توسط گروه هاي ستيزه جويي براي انجام حملات در مالي و در سراسر مرز در غرب آفريقا مورد استفاده قرار مي گيرد.

هويت مهاجمين شناخته نشده بود، اما تفاوت ميان عشاير توارگ و چوپانان عشايري، صدها نفر از مردم را به هلاکت رساند و هزاران نفر بي خانمان را در اين سال دستگير کردند.

شهردار ميناکا نانوت کوتا به خبرگزاري رويترز گفت که 43 تائورگ در يک روستاي 20 کيلومتر (20 مايل) در دو روز گذشته کشته شده است.

وي گفت: “مردان مسلح با موتور سيکلت ها به چندين اردوگاه بگونين در تانابئو حمله کردند و بدون هيچ قيد وشرطي به مردم شليک کردند.”

جنبش آزواز، گروه اصلي جدايي طلب، گفت که 47 غيرنظامي توارگ در منطقه Tenabao کشته شده اند، در حالي که هيچ کس مسئوليت آن را بر عهده نمي گيرد. مردان مسلح در ماه اوت 15 تن از غيرنظاميان فلواني را در مرز مپتيک در مرکز مالي کشته اند.

منبع خبر : اخبار امروز