س. آوریل 13th, 2021

  عرضه نفت ليبي کاهش مي يابد

  خبر روزاخبار امروز ایران و جهان-پربیننده ترین اخبار روز

  روز گذشته نفت بعد از اينکه ليبي اعلام کرد بارهاي خام در بندر رييس جمهور قطع شده بود، روز گذشته کاهش يافت و قيمت هاي قبلي کاهش يافت، زيرا شواهدي از افزايش ثابت توليد نفت خام ايالات متحده را نشان مي داد
  . بر همين اساس صادرات نفت، ليبي 308 هزار بشکه در روز نفت از ميدان جرقه صادر شده، به دليل اعتصاب متوقف شد.

  هميم امر باعث شد آتي نفت خام «برنت» 11 سنت کاهش يافت و به 65.06 دلار در هر بشکه برسد.

  آژانس بين المللي انرژي (IEA) انتظار دارد توليدات ايالات متحده در روز اواخر امسال بيش از 11 ميليون بشکه در روز افزايش يابد و در سطح جهاني از روسيه به مقام اول برسد.

  در اتريش، مدير ارشد گروه OMR Rainer Sealy، گفت که اين گروه علاقه مند به گسترش فعاليت هاي اکتشافي در امارات متحده عربي است. وي افزود که خيلي زود است که بگوييم آيا شرکت در بحث گسترش فعاليت هاي پايين دست خود با شرکت ملي نفت ابوظبي (ADNOC) در امارات متحد? عربي موفق خواهد بود. او اشاره کرد که اولويت اين شرکت در حال حاضر روسيه نيست، بلکه خاورميانه پس از مبادله دارايي با «گازپروم» است

  اين شرکت انتظار دارد که قيمت نفت خام برنت جهاني در اواسط سال 2013 به 70 برسد و در بلندمدت بين 70 تا 80 دلار باشد.

  تامين نفت از اعضاي سازمان کشورهاي صادر کننده نفت (اوپک) از خاورميانه، به ويژه عراق و عربستان سعودي، همچنان بر واردات هند تاکيد دارد.

  در مسکو، الکسيس ميلر، مدير اجرايي شرکت گازپروم، گفت که اختلاف گاز بين روسيه و اوکراين تهديدي براي عرضه گاز به اروپا نبود. ميلر در ديدار با نخست وزير ديميتري مدودف گفت که پايان دادن به قرارداد با اوکراين دو سال طول خواهد کشيد.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند