ی. اکتبر 17th, 2021

  سلنیوم چیست؟

  اخبار امروز سلنیوم شیمیایی ارگانیک است که عمدتا از خاک، آب و مواد گیاهی حاصل می شود. بدیهی است، انسانها عمدتا از منابع گیاهی مختلف به دست می آورند و از آنجایی که برای تعدادی ضروری لازم است. این یک غیر فلز است و اگرچه در مقادیر زیادی سمی است، برای برخی از توابع سلولی حیوانات و افراد ضروری است. بنابراین، از جمله مواد گیاهی غنی از سلنیوم در رژیم غذایی شما برای حفظ سلامتی و سلامتی کلی بسیار مهم است.

  در واقع در اوایل قرن نوزدهم، به طور تصادفی کشف شده بود، به عنوان یک رسوب در فرآیند محفظه سرب که برای تولید اسید سولفوریک مورد نیاز بود. در ابتدا تصور می شد که سمی بوده و از بین رفته است، اما زمانی که آن را سوخته، آن را به یک بوی غیر معمول، شبیه بوی تند تند تند تند. در نهایت، آن را به عنوان یک عنصر مستقل به رسمیت شناخته شده است، اگر چه بسیار کمیاب و دشوار است در مقادیر زیادی پیدا کنید. در ابتدا تصور می شد که انسان ها بسیار خطرناک هستند، زیرا کارگران کارخانه هایی که در معرض آن قرار دارند اغلب بیمار می شوند. بعدها، آن را به عنوان مواد مغذی ضروری در حیوانات، و پس از آن، انسان دیده می شود.

  بعضی از بهترین منابع مصرف سلنیوم برای انسان عمدتا گیاهان و حیوانات از جمله غلات، آجیل، قارچ، گوشت، ماهی و تخم مرغ است. همچنین در مقادیر قابل توجهی در کلیه های حیوانی، ماهی تن، خرچنگ و خرچنگ ها دیده می شود. آجیل برزیل ثروتمندترین منبع است که تا به امروز کشف شده است، عمدتا به این دلیل است که مهره نیازی به سلنیوم برای عملکرد خود ندارد، اما مقادیر زیادی از آن می تواند توسط افرادی که مهره ها را می خورند جذب کند.
  مزایای بهداشت Selenium

  مزایای سلامتی سلنیوم هنوز به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است، اما برخی از مزایای بسیار مهم در حال حاضر به خوبی شناخته شده است، و در جزئیات بیشتر توضیح داده شده در زیر.
  جلوگیری از سرطان

  همانطور که در بالا ذکر شد، سلنیوم به عنوان بخش مهمی در تعدادی از پروسه های سلولی شناخته شده است و این شامل پاسخ بدن به فعالیت سرطانی می شود. سرطان یکی از کشنده ترین بیماری ها در این سیاره است و همچنان ناخوشایند می شود، بنابراین هر گونه اقدامات پیشگیرانه ای که می تواند انجام شود همیشه اهمیت دارد. مطالعات نشان داده اند که مصرف سلنیوم طبیعی می تواند باعث کاهش شدید سلول های سرطانی شود، به ویژه در مورد پروستات، سرطان کولورکتال و ریه. سلنیوم یک بازیکن ضروری در واکنش های مختلف آنزیمی است که می تواند آپوپتوز را ایجاد کند، همچنین به عنوان مرگ سلولی اتوماتیک، به ویژه برای سلول های خطرناک سرطانی، بدون آسیب رساندن به سلول های سالم شناخته می شود. رادیکال های آزاد، فرآورده های متابولیسم سلولی که می توانند موجب سرطان شوند، به DNA آسیب می رسانند و آن را تبدیل به یک سلول سرطانی می کنند. سلنیوم می تواند DNA را بهبود بخشد و مانع این جهش شود. در نهایت، گلوتاتیون سوپراکسیداز، یک ماده مهم ضد سرطان در بدن، برای فعالیت آن سلنیوم از سلنیوم استفاده می کند، بنابراین برای آن دسته از آنتی باکتری ها و ضد سرطان های زنجیره ای نیز لازم است.
  افزایش ایمنی

  مطالعات نشان داده اند که سلنیم در تحریک آنتی بادی ها مهم است که عناصر سیستم ایمنی بدن هستند که می توانند بیرون از بدن ویروسی، باکتری، قارچی و پروتئوزایی را مشاهده کنند و باعث بیماری و عفونت شوند. سلنیوم به تحریک این آنتیبادی کمک می کند، به خصوص پس از اینکه شما یک واکسن برای یکی از این بیماری ها دریافت کردید، بدن شما را انعطاف پذیر و با تجربه در مبارزه با آنها، بنابراین سالم و محافظت در طول زندگی خود را.
  شرایط التهابی را کاهش می دهد

  سلنیوم علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، بدن شما را از پوشیده شدن و احساس کردن مسن تر از آنچه که واقعا دارد محافظت می کند. نشان داده شده است که سلنیوم باعث کاهش استرس اکسیداتیو می شود که اغلب در اطراف مفصل و استخوان رخ می دهد که به عنوان التهاب و شرایط مختلف التهابی مثل آرتریت روماتوئید، نقرس، اسپورایز، لوپوس، اگزما یا درد و ضعف مرتبط است. با کاهش التهاب در این لایه های حیاتی بدن شما، می توانید سال ها فعال، سالم و بدون درد باقی بمانید.
  سلامت تیروئید را بهبود می بخشد

  هنگامی که به سیستم غدد درون ریز و تنظیم هورمون ها در بدن می آید، غده تیروئید یکی از مهم ترین و تأثیرگذار است. تحقیقات نشان داده است که سلنیوم جزء ضروری عملکرد توده غده تیروئید است و به تنظیم میزان هورمون تیروئید در بدن کمک می کند. هورمون T3 یکی از مهمترین محصولات غده تیروئید است و میزان کلی متابولیسم بدن و عملکرد بدن را کنترل می کند. بدون سلنیوم، هورمون T3 تولید نمی شود، که می تواند به طیف وسیعی از سیستم های بدن شما فاجعه آمیز باشد.
  جلوگیری از سرطان

  اگر چه ما رادیکال های آزاد را به خاطر رشد سرطانی بدن تشریح می کنند، اما در واقع می توانند در کل بدن به وحشتناکی تاثیر بگذارند. رادیکال های آزاد می توانند سلول ها را در هر سیستم ارگانیک تضعیف یا کشتن کنند، بنابراین پتانسیل آنتی اکسیدان سلنیوم برای حفاظت از سلامتی در راه های بسیار بیشتر از پیشگیری از سرطان حیاتی است. رادیکال های آزاد می توانند باعث بیماری قلبی، نارسایی کلیه، گوارشی شوند

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند