س. آوریل 13th, 2021

  بادام چيست؟

  خبر روزاخبار امروز ایران و جهان-پربیننده ترین اخبار روز

  بادام ميوه اي از درخت بادام است. نام علمي اين ميوه هاي خشک Prunus dulcis است و آنها به شرق ميانه، هند و شمال آفريقا بومي مي باشند. آنها اکنون در مکان هايي مانند ايران، عربستان سعودي، لبنان، ترکيه، سوريه، اردن و اسرائيل نيز يافت مي شوند. طعم و مزه بادام از شيرين تا تلخ است و هر دو به راحتي در بازارهاي موجود هستند.

   

  بادام شيرين خوراکي است، در حالي که براي توليد روغن، روغن معمولي که براي افزودن عطر و طعم به مواد غذايي استفاده مي شود، استفاده مي شود. آنها معمولا خام خورده مي شوند، اما بسياري نيز آنها را به عنوان مواد تشکيل دهنده در سالاد، نخود فرنگي و ديگر ظروف اضافه مي کنند. شير بادام نيز يک نوشيدني خوشمزه است و جايگزيني براي شير گاو کمتر تغذيه اي است. شما مي توانيد به طور مستقيم بادام زميني بخوريد، ترجيحا در معده خالي براي افزايش و جذب مواد مغذي خود را سريع تر کنيد. شما مي توانيد آنها را در يک شب خيس بخوريد تا صبح روز بعد آنها بخورند. بادام خرد شده نيز يک گارچ فوق العاده براي تعدادي از ظروف است.

  آمار تغذيه بادام زميني

   

  بادام يک مهره بسيار مغذي و يک منبع غني از ويتامين E، کلسيم، فسفر، آهن و منيزيم است. همچنين حاوي روي، سلنيوم، مس و نياسين است. در مقايسه با ساير آجيل، آنها در مواد مغذي و اجزاي مفيد مفيد هستند.

  مزاياي سلامت بادام

   

  آنها شناخته شده ارزش ارزشمند دارويي دارند و در طعم و مزه خوب است. اينها دلايل اصلي است که چرا بسياري از مردم به طور فعال آنها را به رژيم غذايي خود اضافه مي کنند. بعضي از مزاياي مورد بررسي و تاييد شده از بادام در زير آمده است.

  تقويت سلامت مغز

   

  بادام، منبع غني بسياري از مواد مغذي است که به توسعه و سلامت مغز انسان کمک مي کند. آنها به يک سطح روشنفکري بالاتري متصل شده اند و مدتها به عنوان يک ماده غذايي ضروري براي رشد کودکان مورد توجه قرار گرفته اند. اين ميوه هاي خشک همچنين حاوي دو ماده حياتي مغذي، ريبوفلاوين و L-کارنيتين هستند که نشان مي دهد که فعاليت مغز را افزايش مي دهد و موجب ايجاد مسيرهاي جديد عصبي و کاهش بيماري آلزايمر مي شود. مطالعات نشان داده اند که بادام در رژيم غذايي و همچنين روغن بادام، براي سلامتي و عملکرد کلي سيستم عصبي مفيد است.

   

  بسياري از مادران هر روز صبح به کودکان خود مي دهد بادام آب آشاميدني. دو يا سه بذر کافي است و شما همچنين مي توانيد لايه بيروني را در صورت ايجاد واکنش هاي آلرژيک، به عنوان اکثر مواد مغذي در آن نگهداري نکنيد.

  تنظيم سطح کلسترول

   

  مصرف منظم از بادام کمک مي کند سطح ليپوپروتئين با چگالي بالا يعني سطح کلسترول HDL را افزايش دهد و باعث کاهش سطح LDL کلسترول LDL مي شود. اين تعادل براي سطح کلسترول سالم حياتي است و کاهش کلسترول LDL هميشه يک چيز خوب است.

  بهبود سلامت استخوان

   

  بادام يک منبع فوق العاده از بسياري از ويتامين ها و مواد معدني است، و فسفر قطعا در ميان آنها شمارش! فسفر ميتواند تأثير قابل توجهي روي قدرت و دوام استخوانها و دندانها داشته باشد و همچنين مانع شروع بيماريهاي مرتبط با سن مانند پوکي استخوان شود.

   

  جلوگيري از بيماري هاي قلبي

   

  چربي ها، پروتئين و پتاسيم که در بادام وجود دارند، در سلامت قلب تاثير مي گذارند. ويتامين E آنتي اکسيدان موثر است و همچنين خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي را کاهش مي دهد، در حالي که حضور منيزيم در بادام مي تواند به جلوگيري از حملات قلبي کمک کند. آنها به کاهش حضور و تاثير پروتئين هاي واکنش C (CRP) کمک مي کنند که موجب التهاب مضر شرابي مي شود. آنها همچنين يک منبع عالي اسيد فوليک هستند. بنابراين، آنها به کاهش سطح هموسيستئين کمک مي کنند که باعث ايجاد پلاک چربي در شريان ها مي شود. علاوه بر اين، فلاونوئيدها در پوست بادام، با ويتامين E ترکيب مي شوند تا يک محافظ قدرتمند در برابر آسيب ديواره شرياني ايجاد شود. تحقيقات نشان مي دهد که يک رژيم غني شده با بادام کوتاه مدت ممکن است عملکرد عروقي را در مردان سالم بدون علامت سالمند بين 20 تا 70 سال بدون هيچ گونه تاثيري روي نشانگرهاي استرس اکسيداتيو بهبود بخشد.

  تقويت سيستم ايمني

   

  بدن شما داراي اجزاي بسياري است که به سلامت کلي، شامل قليايي سيستم ها مي افزايد. بادام، منبع خوبي از مواد قليايي است، و اين شناخته شده است که به نفع قدرت سيستم ايمني، و همچنين افزايش توانايي براي جلوگيري از بيماري ها و شرايط بهداشتي مختلف. علاوه بر به اشتراک گذاشتن بادام به سطح قليايي، آنها همچنين داراي محتواي بالايي از ويتامين E هستند که يک آنتي اکسيدان قوي است. آن را از همه راديکال هاي مضر آزاد در بدن مي کاهد و آنها را از بين مي برد زيرا آنها باعث افزايش بيماري هاي مزمن مي شوند و مي توانند به اندام هاي بدن خطرناک باشند. آنتي اکسيدان هايي مانند ويتامين E موجود در بادام بر همه بيماري هاي عمده، از جمله بيماري هاي سرطان و قلب تاثير مي گذارند. تحقيقات در واقع نشان داده است افرادي که سطح بالايي از ويتامين E را دريافت مي کنند در واقع 30 تا 40 درصد احتمال ابتلا به بيماري هاي قلبي را کاهش مي دهند.

  مراقبت از پوست

   

  مزاياي بادام با توجه به سلامت پوست به خوبي شناخته شده است و ماساژ با روغن بادام براي اغلب نوزادان توصيه مي شود. شير بادام به دليل برخي از صابون ها به دليل شهرت خوبي براي بهبود چهره پوست نيز اضافه شده است

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند