خواص و فواید،مزاياي بهداشتی و درمانی لوکات ميوه

خواص و فواید،مزاياي بهداشتی و درمانی لوکات ميوه

 

loquats کالري کمتري را حمل مي کند؛ فقط 47 کالري در هر 100 گرم ارائه مي دهد. با اين حال، آنها داراي فيبر رژيم نامحلول، پکتين هستند. پکتين رطوبت داخل رحم را حفظ مي کند و به همين علت به عنوان ملين به صورت توده اي عمل مي کند. به اين ترتيب، از طريق کاهش زمان مواجهه با مواد سمي و همچنين اتصال به مواد شيميايي سرطاني در روده بزرگ، از مخاط مخاطب محافظت مي کند.

نشان داده شده است که پکتين براي کاهش ميزان کلسترول خون با کاهش ميزان جذب آن در روده توسط اسيدهاي اسيد صفراوي، باعث دفع آن از بدن مي شود.

خبر روزاخبار امروز ایران و جهان-پربیننده ترین اخبار روز

ميوه لوکات يک منبع عالي از ويتامين A است (حدود 1528 IU يا 51 درصد از توصيه هاي روزانه اين ويتامين در هر 100 گرم را فراهم مي کند) و آنتي اکسيدان هاي فلاونوئيدهاي فنل مانند اسيد کلرورينيک، اسيد ني کلروژنيک، اسيد هيدروکسي بنزوئي، اسيد فرولويل کينيک اسيد، اسيد پروتکتاتوچوئيک، اپيکتاکچين، اسيدهاي کوماريک و اسيد فرولي. ميوه هاي روغني غلظت کلرژن اسيد بيشتري دارند.

 

ويتامين A به حفظ سلامت مخاط و پوست کمک مي کند. مطالعات آزمايشگاهي نشان مي دهد که مصرف ميوه هاي طبيعي حاوي ويتامين A و فلاونوئيدها مي تواند از سرطان هاي ريه و دهان دهان محافظت کند.

 

ميوه هاي تازه در پتاسيم و بعضي از ويتامين هاي B پيچيده مانند فولات ها، ويتامين B-6 و نياسين و مقادير کمي از ويتامين C خوب است. پتاسيم جزء مهمي از مايعات سلولي و بدن است که به تنظيم قلب و فشار خون کمک مي کند.

 

علاوه بر اين، ميوه نيز منبع عالي آهن، مس، کلسيم، منگنز و ساير مواد معدني است. اين بدن از منگنز به عنوان عامل مشترک براي آنزيم آنتي اکسيدان، سوپر اکسيد ديسموتاز استفاده مي کند. مس در توليد گلبول هاي قرمز ضروري است. آهن به عنوان کافاکر در اکسيداسيون سلولي و همچنين در تشکيل سلول هاي قرمز خون مورد نياز است.