ش. جولای 31st, 2021

  خواص و فواید بی شمار مزاياي بهداشتی هويج

   

  هويج شيرين و ترد است که مخصوصا در ضد اکسيدان، ويتامين ها و فيبرهاي رژيمي غني هستند. آنها تنها 41 کالري در هر 100 گرم، يک مقدار ناچيز چربي و هيچ کلسترول دارند.

  خبر روزاخبار امروز ایران و جهان-پربیننده ترین اخبار روز

  آنها يک منبع غني از کاروتن و ويتامين A هستند. 100 گرم هويج تازه شامل 8،285 ميکروگرم بتاکاروتن و 16،706 IU ويتامين A است. مطالعات نشان داده اند ترکيبات فلاونوئيدها در هويج ممکن است براي محافظت از سرطان هاي پوست، ريه و حفره دهان ايجاد شوند.

  در انسان، کاروتن ها به ويتامين A در سلول هاي کبدي تبديل مي شوند. بتا کاروتن نوع مهم کاروتن موجود در اين ريشه ها است. بتا کاروتن يکي از آنتي اکسيدان هاي طبيعي طبيعي است که بدن انسان را از راديکال هاي آزاد مضر اکسيژن محافظت مي کند. همچنين، کليه وظايف ويتامين A مانند حفظ سلامت چشم، توليد مثل (توليد اسپرم)، حفظ سلامت اپي تليال، رشد و توسعه را نيز انجام مي دهد.

   

  هويج غني از آنتي اکسيدان هاي پلي اتيلن، فالاکينول هستند. يک تحقيق انجام شده توسط دانشمندان دانشگاه نيوکاسل در حيوانات آزمايشگاهي نشان داده است که فالاکارينول در هويج ممکن است با نابودي سلول هاي پيش سرطاني در تومورها مبارزه کند.

   

  ريشه هاي تازه نيز در ويتامين C خوب است؛ حدود 9? از RDA را فراهم مي کند. ويتامين C آنتي اکسيدان محلول در آب است. اين کمک مي کند که بدن بافت همبند سالم، دندان ها و آدامس را حفظ کند. داروي آنتي اکسيدان آن با محافظت در برابر راديکال هاي مضر آزاد، بدن انسان را از بيماري ها و سرطان ها محافظت مي کند.

   

  همچنين، آنها به شدت در بسياري از گروه هاي پيچيده B از ويتامين ها مانند اسيد فوليک، ويتامين B6 (پيريدوکسين)، تيامين، اسيد پانتوتنيک و غيره غني هستند که به عنوان عوامل همسو با آنزيم ها در طول متابوليسم سوبسترا در بدن عمل مي کنند.

   

  علاوه بر اين، آنها همچنين سطوح سالم مواد معدني مانند مس، کلسيم، پتاسيم، منگنز و فسفر را تشکيل مي دهند. پتاسيم جزء مهمي از مايعات سلولي و بدن است که به کنترل ميزان ضربان قلب و فشار خون مي پردازد، با مقابله با اثرات سديم. بدن انسان از منگنز به عنوان عامل مشترک براي آنزيم آنتي اکسيدان، سوپر اکسيد ديسموتاز استفاده مي کند.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند