ش. جولای 31st, 2021

  واحدهاي گارد ملي ايالات متحده در مرز با مکزيک مستقر شدند

  خبر روزاخبار امروز ایران و جهان-پربیننده ترین اخبار روز
  جيمز ماتيس، وزير دفاع و وزير امنيت ملي کرستن نيلسن، در بيانيه مشترک، اعلام کردند که واحدهاي گارد ملي ايالات متحده به دستور رئيس جمهور دونالد ترومپ به مرز با مکزيک رفته اند.

  کريستن نيلسن در توييتر گفت: “امشب، گارد ملي براي حمايت از ماموريت امنيتي در امتداد مرز جنوب شرقي ايالات متحده حرکت کرده است.

  وي در اين بيانيه تاکيد کرد که گارد ملي با نقاط ضعف امنيتي کشف شده توسط “اداره امنيت داخلي” در “همکاري نزديک” با فرمانداران کشورهاي نزديک مرز مقابله خواهد کرد.

  دونالد ترامپ، رئيس جمهور ايالات متحده، پيشتر گفته بود که مي خواهد بين 2000 و 4000 سرباز گارد ملي ايالات متحده را که براي ساختن ديوار با مکزيک در آنجا نگهداري مي شود، اضافه کند.

  گارد ملي جزء نيروهاي مسلح ايالات متحده است، اما داراي وابستگي دوگانه است: مقامات فدرال و مقامات هر کشور خاص در صورت لزوم، و در اختيار گارد ملي براي مبارزه با پيامدهاي بلاياي طبيعي و اغلب براي سرنگوني ناآرامي هاي استفاده مي شوند.

  جلوگيري از ورود مهاجران غيرقانوني به ايالات متحده از قلمرو مکزيک و ايجاد ديوار جدايي با آن يکي از وعده هاي اصلي دونالد ترامپ، رئيس جمهور ايالات متحده در مبارزات انتخاباتي 2016 بود.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند