مازاد تجاري چين با امريکا افزايش مي يابد

مازاد تجاري چين با امريکا افزايش مي يابد

خبر روزاخبار امروز ایران و جهان-پربیننده ترین اخبار روز

مازاد تجاري بين چين و ايالات متحده آمريکا در طول سه ماه اول سال جاري در ميان بدتر شدن تنش بين دو منطقه اقتصادي بزرگ در جهان افزايش يافت.
نگراني در مورد وقوع جنگ تجاري از ماه گذشته، هنگامي که دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا را تهديد به اعمال يک سري از تعرفه هاي صدها ميليارد دلار از کالاهاي چيني کرد، پکن به پرداخت هشدارهاي مشابه در پاسخ به واشنگتن پاسخ داد.
اين اختلاف به نظر مي رسد که دولت ترامپ در نبود عدم تعادل تجارت بزرگ و آنچه که آن را به عنوان اقدامات ناعادلانه چين مي بيند، بر مشاغل ايالات متحده تاثير بگذارد.

قول رئيس جمهور چين در اين هفته به منظور کاهش هزينه ها در برخي از بخش ها نگراني سرمايه گذاران را کاهش داده است.

هوانگ به خبرنگاران در پکن گفت: صادرات به ايالات متحده در سال گذشته 14.8 درصد افزايش يافته است، در حالي که واردات 8.9 درصد افزايش يافته است.
اما آمار اخير نشان مي دهد که مازاد در ماه مارس به مبلغ 15.4 ميليارد دلار از 21 ميليارد دلار در ماه فوريه و 17.7 ميليارد دلار 12 ماه پيش کاهش يافته است.

چين با توجه به فاکتورهاي فصلي مانند تعطيلات سال نو قمري، در مقايسه با ساير کشورهاي جهان، در ماه گذشته، 4.99 ميليارد دلار کسري داشته است.
صادرات چين در ماه گذشته به ميزان 2.7 درصد کاهش يافت که تحليلگران مي گويند با توجه به دوره تعطيلات طولاني، طبيعي است، در حالي که واردات 14.4 درصد افزايش يافته است.