نيمي از آمريکايي ها مخالف انحلال قرارداد موشکي ميان برد با مسکو هستند

نيمي از آمريکايي ها مخالف انحلال قرارداد موشکي ميان برد با مسکو هستند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز: تقريبا نيمي از آمريکايي ها مخالف طرح هاي دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا براي خروج از قرارداد موشکي ميان مدت و کوتاه مدت با مسکو هستند.

بر اساس نظرسنجي انجام شده توسط Civis Analytics، 49 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که نمي توانند از اين پيمان خارج شوند، در حالي که 31 درصد از آنها مخالف بودند و 20 درصد گفته اند که براي آنها پاسخ دشوار است.

اين نظرسنجي نشان داد که بيش از نيمي از طرفداران 54 درصد از طرح خود براي خروج از اين معاهده حمايت مي کنند، در حالي که 72 درصد از کساني که از انتخابات سال 2016 هيلاري کلينتون حمايت مي کنند مخالفت مي کنند.

پيمان موشکي ميان و کوتاه مدت بين واشنگتن و مسکو طي ديدار رئيس جمهور شوروي، ميخائيل گورباچف، در دسامبر 1987 به واشنگتن، اولين پيمان براي از بين بردن يک کلاس کامل از سلاح هاي موشکي امضا شد.

پياده سازي اين معاهده تا مه 1991 به پايان رسيد، زماني که اتحاد جماهير شوروي نابودي 1552 موشک بالستيک با سطح زمين را انجام داد و ايالات متحده 859 موشک را نابود کرد.

در روزهاي اخير، مسکو و واشنگتن اتهامات مربوط به عدم رعايت اين معاهده را مبادله کرده اند و دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا، اخيرا اعلام کرد قصد واشنگتن براي عقب نشيني دارد.

منبع خبر : اخبار امروز