وزارت دفاع امريکا روماني را با 3 باتري ديگر پاتريوت تامين مي کند

وزارت دفاع امريکا روماني را با 3 باتري ديگر پاتريوت تامين مي کند

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : بر اساس گزارش يک شرکت دفاع ايالات متحده، روز جمعه، دولت روماني، قراردادي را با پنتاگون مبني بر عرضه سه باتري اضافي سيستم ضد هوايي پاتريوت امضا کرده است.

مايک اليسون، مدير شعبه منطقه اي در روماني، گفت: “سيستم پاتريوت پيشرفته ترين و موثرترين سيستم دفاع هوايي در جهان است که هزاران بار در زمان صلح مورد آزمايش قرار گرفته و اثبات شده است که در ميدان هاي جنگي موثر است.”

در حال حاضر، سيستم هاي پاتريوت در ارتش 15 کشور، از جمله ايالات متحده (که در آن در سال 2001 به کار گرفته شد)، آلمان، يونان، هلند، اسپانيا، لهستان و سوئد استفاده مي شود.

بخارست قصد دارد هفت پاتريوت را بدست آورد. روماني نيز ميزبان يک سيستم رديابي پايگاه ايالات متحده “AEGIS آشور” به رهگيري موشک هاي بالستيک، و فرم، همراه با يک قانون مشابه در حال ساخت در لهستان، چهار کشتي هاي جنگي آمريکا مجهز به يک سيستم “سپر” (پايه مستقر “روتا” به زبان اسپانيايي)، دو عنصر برنامه ساختمان سيستم سازگار براي دفاع هوايي اروپايي است.

در اواخر ماه سپتامبر، وزارت امور خارجه روسيه اعلام کرد که استقرار سيستم دفاع موشکي ايالات متحده در روماني و لهستان تهديد به فروپاشي معاهده در مورد حذف موشک هاي متوسط و کوتاه برد مي انجامد.

منبع خبر : اخبار امروز