ماکرون از جلسه چين و آمريکا در مورد تجارت مي ترسد

ماکرون از جلسه چين و آمريکا در مورد تجارت مي ترسد

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز : رييس جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون، روز پنج شنبه هشدار داد که اجلاس G20 در بوئنوس آيرس با “خطر جلسه چيني و آمريکايي بسته و يک جنگ تجاري مخرب براي همه” به ارمغان مي آورد.

امانوئل ماکرون به روزنامه لا نيشن گفت: ” ما با خطر شرايط آب و هوا و تجارت مواجه هستيم که مانع از جلسات چند جانبه مانند G-20 شود.”

او گفت، “در پرونده تجارت، خطر ضعف سازمان تجارت جهاني است که بزرگترين پلت فرم براي تنظيم تجارت جهاني است، با وجود کاستي هاي آن،” به ياد مي آورد که فرانسه و اتحاديه اروپا در حال پيشنهاد اصلاحات به WTO هستند.

او گفت: “اگر ما پيشرفت ملموس را نشان نداده ايم، جلسات بين المللي ما بي فايده و حتي غيرقانوني خواهد بود.”

وي گفت: “ما از اين انجمن براي نشان دادن جاه طلبي همه کساني که مايل به حفاظت از توافقنامه پاريس نيستند، استفاده مي کنيم اما فراتر از آن از طريق تبيين و يا تقويت تعهدات خود در مورد آب و هوا تلاش مي کنيم”.

امانوئل ماکرون گفت: “فرانسه از توافق نامه تجارت دوجانبه سودمند بين اتحاديه اروپا و MERCOSUR، گروه اقتصادي اتحاديه کشورهاي آمريکاي جنوبي که شامل برزيل، آرژانتين، پاراگوئه و اروگوئه است، حمايت مي کند. مذاکرات بين دو طرف براي مدت 20 سال ادامه دارد.

،امانوئل ماکرون گفت: “به دليل حساسيت هاي کشاورزي، به ويژه در بخش پرورش فرانسوي، ما هنوز از توافق نامه اي دور نيستيم”، در حالي که جر پالسونارو، رئيس جمهور برزيل، تهديد به ترک بلوک منطقه اي مي کند.

امانوئل ماکرون در سياست دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا، اذعان کرد که “درست است که برخي از تصميمات اخير ايالات متحده به هزينه متحدان آنها به دست آمد.” وي گفت: “در اين دوره هاي ويژه بحران، ما بايد از ارزش هاي مشترکمان بر اساس پلوراليسم و همکاري دفاع کنيم.”

امانوئل ماکرون در سفر خود به آمريکاي جنوبي خاطر نشان کرد که “اصلاح نظام تکثرگرايانه، مبارزه با نابرابري هاي اجتماعي، تلاش براي برنامه هاي بلندپروازانه بين المللي براي تنوع زيستي و مبارزه با تغييرات آب و هوايي، همگي فرانسه و آمريکاي جنوبي است”.

اين برنامه همچنين شامل جلسات دوجانبه، به خصوص با رهبران چيني جي جينپينگ و ولاديمير پوتين، رئيس جمهور روسيه، اما وي ترامپ را که با رهبران ديگر، از جمله مجلس آلمان مرکل، با برنامه کاخ سفيد ديدار خواهد کرد، نخواهد ديد.

منبع خبر : اخبار امروز