ايالات متحده و چين تعرفه هاي جديد را 90 روز تعطيل مي کنند

ايالات متحده و چين تعرفه هاي جديد را 90 روز تعطيل مي کنند

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز :چين و ايالات متحده موافقت کردند براي متوقف کردن اعمال عوارض گمرکي اضافي در شرايط مانع از تشديد جنگ تجاري، در زماني که دو طرف بار ديگر تلاش به اختلافات از طريق مذاکرات جديد با هدف رسيدن به توافق در عرض 90 روز را صورت دهند.

کاخ سفيد روز گذشته گفت که دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا همتاي چيني خود شي جينپينگ در طول مذاکرات در آرژانتين درباره دريافت تعرفه هاي کالاهاي چيني به ارزش 200 ميليارد دلار تا 25 درصد با شروع از اول ژانويه (ژانويه)، همانطور که قبلا اعلام کرده است موافقت کرده اند.

کاخ سفيد در بيانيه اي اظهار داشت که چين موافقت کرد که مقدار غيرمستقيم، اما “بسيار بزرگ” محصولات کشاورزي، صنعتي، انرژي و ساير محصولات را خريداري کند. وي گفت که اين دو طرف مذاکرات تجاري جديدي را در مورد موضوعاتي از جمله انتقال تکنولوژي، مالکيت معنوي، موانع غير تعرفه، سرقت الکترونيکي و کشاورزي آغاز خواهند کرد.

کاخ سفيد گفت اگر در 90 روز بدون توافق با چين به توافق برسند، دو طرف موافقت کردند که تعرفه هاي 10 تا 25 درصد افزايش يابد.

ترامپ 10 درصد تعرفه اي را براي کالاهاي چيني به ارزش 200 ميليارد دلار در ماه سپتامبر اعمال کرد و چين با پرداخت هزينه کالاهاي ايالات متحده، پاسخ داد.

کاخ سفيد گفت که تحت اين معامله، چين همچنين موافقت کرد که بلافاصله محصولات کشاورزي را از کشاورزان آمريکايي خريداري کند.

ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در هواپيماي رياست جمهوري، موافقت خود را ستود. او گفت: “اين يک توافق فوق العاده است، من از اعمال تعرفه ها خودداري خواهم کرد و چين باز خواهد شد. چين از هزينه ها خلاص خواهد شد.” او گفت که تحت اين معامله، چين مقدار زيادي از محصولات کشاورزي و ساير محصولات را از ايالات متحده خريداري خواهد کرد.

“اين تاثير بسيار مثبتي بر کشاورزي خواهد داشت.”

منبع خبر : اخبار امروز