سوري ها در 7 سال بيش از 10،000 شرکت در ترکيه تاسيس کرده اند!

سوري ها در 7 سال بيش از 10،000 شرکت در ترکيه تاسيس کرده اند!

سوري ها در 7 سال بيش از 10،000 شرکت در ترکيه تاسيس کرده اند!

به گزارش سرویس اخبار سیاسی اخبار امروز : يک مرکز تحقيقاتي ترکيه اعلام کرد که مهاجران سوريه بيش از 10هزار شرکت را در بخش هاي مختلف ترکيه از زمان بحران در سال 2011 در کشور خود ايجاد کرده اند.

با توجه به گزارش منتشر شده توسط “توقف ترکيه تحقيقات سياست اقتصادي” که تعدادي از شرکت هاي سوريه، که درهاي خود در ترکيه در طول هفت سال گذشته افتتاح شد 7243 مجوز و ثبت نام شرکت رسما وجود دارد، در حالي که شرکت هاي باقي مانده سوريه شامل تعداد کل، آن است که به طور رسمي ثبت شده و نه بدون مجوز.

اين گزارش مي گويد که مردم سوريه در خط مقدم سرمايه گذاران خارجي هستند که سالانه شرکت هاي جديدي را در ترکيه ايجاد مي کنند.

بر اساس آمار رسمي، تعداد شرکت هاي سوريه در طول ماه هاي باز نيمه اول سال جاري به 778 شرکت جديد رسيده است، در حالي که کل سرمايه برآورد شرکت هاي سوريه ثبت شده در ترکيه توسط ليره ترکيه 119،343،550، معادل 22.1 ميليون دلار است.

شرکت هاي سوريه که در ترکيه فعال هستند، در عمده فروشي، املاک و مستغلات و تجارت خرده فروشي، آژانس هاي گردشگري، و همچنين شرکت هاي مشاوره اي، حمل و نقل زميني، مواد غذايي و منسوجات فعال هستند.

منبع خبر : اخبار امروز