استراليا: بسته هاي مشکوک به سفارتخانه ها و کنسولگري هاي کشور وارد مي شوند


به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز ، پليس استراليا ديروز براي انجام چندين بسته مشکوک به 10 سفارتخانه ها و کنسولگري ها در استراليا تحقيق کرد .
پليس اعلام کرد که اين بسته ها به کنسولگري ها وارد شده اند اما آنها خطرناک نيستند.

در طول بعد از ظهر، خدمات اضطراري در تعدادي از شهرهاي استراليا مجبور شدند بعد از دريافت بسته هاي حاوي مواد بالقوه مشکوک اقدامات بيشتري را انجام دهند.

منطق روشن در فهرست کشورهاي هدف، شامل ايالات متحده، چين، ايتاليا، هند، ژاپن، سوئيس، اسپانيا، مصر، پاکستان و نيوزيلند وجود ندارد.

پليس ويکتوريا، که سرمايه ملبورن است، تاييد کرد که شهروندان در معرض خطر نيستند. “ما در اين مرحله معتقديم که مسئله اهداف خاص است و تهديدي براي شهروندان نيست.

پليس فدرال استراليا در بيانيه اي اعلام کرد: “اين بسته ها توسط سرويس هاي اضطراري مورد بررسي قرار مي گيرند.

بعضي از مکان ها به عنوان يک اقدام احتياطي امنيتي، قبل از اينکه کارکنان مجاز به بازگشت به دفاتر خود شوند، پاک شد. کنسولگري بريتانيا در ملبورن اولين هدف بود.

سخنگوي کميسيون عالي بريتانيا، که معادل سفارت بريتانيا در کشورهاي مشترک المنافع است، گفت: “ما در ارتباط با پليس فدرال و مقامات محلي در مورد اين وضعيت هستيم. همه کارکنان ما خوب است. “

کنسولگري ايالات متحده در ملبورن نيز نشان داد که يک بسته مشکوکي دريافت کرده است که توسط آتش نشاني هاي شهر و پليس فدرال که تحقيقات را آغاز کرده اند، مورد رسيدگي قرار گرفته است.

وزارت امور خارجه استراليا اعلام کرده است که در روز سه شنبه يک يادداشت براي همه مأموريت هاي ديپلماتيک در کانبرا ارسال کرده است تا آنها را به امکان دريافت بسته هاي مشکوک آگاه سازد.

مطبوعات استراليا روز دوشنبه گزارش دادند که کنسولگري آرژانتين در سيدني يک بسته حاوي پودر سفيد دريافت کرد. اين پودر حاوي مواد سمي نيست.

منبع خبر :اخبار امروز