داده هاي ايالات متحده و تحريم هاي ونزوئلا ،قيمت نفت را 3 درصد افزايش داد


به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز : قيمت نفت روز گذشته به ميزان 3 درصد افزايش يافت و اين امر با پشتيباني قوي از داده هاي کار در ايالات متحده انجام شد و نشان مي دهد که تحريم هاي ايالات متحده در مورد صادرات ونزوئلا کمک به کاهش ذخاير نفتي مي کند.


قيمت ها نيز با توجه به اطلاعاتي که شرکت هاي نفتي ايالات متحده در سال جاري در اختيار دارند، تعدادي از تاسيسات نفتي را کاهش داده اند.

نفت خام برنت اين هفته به قيمت 1.91 دلار يا 3.14 درصد افزايش به 62.75 دلار به ازاي هر بشکه رسيد.

قيمت نفت پس از آنکه مقامات انرژي بيکر هيوز اعلام کردند که شرکت هاي نفتي در ايالات متحده طي پنج هفته گذشته هفته اي چهارم را به مدت چهار هفته کاهش دادند، افزايش يافت.


داده هاي هفته گذشته نشان داد که تعداد تجهيزات در ماه ژانويه بزرگترين کاهش ماهانه از آوريل 2016 را نشان مي دهد.

تحليلگران معتقدند که پس از کاهش عرضه در اوپک، اين بازار در سال جاري بيشتر متعادل خواهد شد.

بر اساس اطلاعات وزارت انرژي، ديروز، توليد نفت روسيه در ماه ژانويه به ميزان 11.38 ميليون بشکه در روز بوده است، کاهش 35 هزار بشکه در روز از سطح اکتبر 2018، مبناي مرجع براي توافق جهاني براي کاهش توليد، در نتيجه دستيابي به روسيه را نداشت سطح هدف کاهش توليد.

اين مربوط به سطح توليد 11.45 ميليون بشکه در روز در ماه دسامبر است که رکورد ماهانه آن است. حجم توليد 48.113 ميليون، در مقايسه با 48.442 ميليون در ماه دسامبر است.

صادرات نفت روسيه از طريق خط لوله در ماه ژانويه به 4،314 ميليون بشکه در روز رسيد.
Rosneft، بزرگترين توليد کننده نفت در جهان با عرضه، توليد خود را در ماه گذشته با 0.1 درصد کاهش از سه ماهه اول، در حالي که Lukoil، دومين توليد کننده نفت روسيه، 0.8 درصد کاهش يافته است.

شرکت ملي نفت ابوظبي (ADNOC) روز گذشته قراردادي را با Occidental Petroleum مستقر در ايالات متحده امضا کرد که به بررسي، توسعه و توليد نفت و گاز در منطقه اي به نام “منطقه وحشي 3” تبديل شد.

منبع خبر : اخبار امروز