جوزپه کونته :ما به آموزش نيروهاي امنيتي عراق ادامه خواهيم داد


به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز:  عدل عبدالمهدي نخست وزير عراق و همتاي ايتاليايي جوزپه کونته بر ضرورت تقويت روابط دو کشور و همکاري در همه زمينه ها، از جمله تلاش براي حمايت از امنيت و ثبات منطقه، تاکيد کردند.

عبدالمهدي در يک کنفرانس خبري گفت: “عراق به روابط دوستانه و همکاري هاي خود با ايتاليا افتخار مي کند و از موضع خود در برابر تروريسم و همچنين حمايت از پروژه هاي اقتصادي، حياتي و بشردوستانه قدرداني مي کند.”

او گفت: “ايتاليا يک کشور پيشرفته صنعتي است و ما مي خواهيم از تخصص ايتاليايي در زمينه هاي صنعتي و اقتصادي بهره مند شويم.” شرکت هاي ايتاليايي که شهرت جهاني خود را شناخته اند، در کشور ما فعاليت مي کنند و منتظر افزايش حضور و سهم خود در بازسازي هستند. “

از سوي ديگر، نخست وزير ايتاليا، پشتيباني عراق در زمينه هاي اقتصادي، بهداشتي و آموزش و پرورش، و همکاري با يونسکو و بانک جهاني براي اکتشاف و حفاظت از آثار باستاني، و همچنين برنامه هاي آموزشي براي نيروهاي امنيتي عراق را تاييد کرد.

کانتي گفت: “ايتاليا همواره و با عراق و مردم آن همکاري خواهد کرد و ما در مرحله ثبات و بازسازي خواهيم بود.”

ايتاليا در ائتلاف بين المللي تحت رهبري ايالات متحده عليه سازمان داعش شرکت مي کند. هزاران و 500 نيروي ايتاليايي در عراق مستقر هستند. ماموريت آنها اين است که آموزش نيروهاي عراقي و ارائه مشاوره را انجام دهند.

منبع خبر : اخبار امروز