برنامه هاي کاربردي مشترک فعاليت هاي کاربر را ثبت مي کنند


به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز: گزارش جديد مي گويد بسياري از برنامه هاي محبوب آي فون در فروشگاه اپل ضبط همه چيز را که کاربران مخفيانه بر روي صفحه نمايش تلفن، اغلب بدون دانش خود صورت مي دهند.

پس از يک سري اطلاعات ناگهاني در مورد نحوه برخورد با داده هاي کاربر، اعتماد عمومي به شرکت هاي بزرگ فناوري نزديک به پايين ترين سطوح است.

با اين حال، يک گزارش جديد منتشر شده توسط TechCrunch نشان مي دهد که اعتماد به نفس توجيه شده است، و مردم بايد در مورد آنچه که بر روي تلفن هاي خود بارگذاري مي کنند بيشتر محتاط باشند.

تحقيقات ادعا مي کنند که برنامه ها نه تنها اطلاعات شخصي را جمع آوري مي کنند، بلکه يک برنامه مخفي به کاربران امکان مي دهد تا نحوه استفاده از آنها را کشف کند و گاهي اوقات به طور غريزي داده هاي حساس را نمايش دهد.

در ميان شرکت هاي ذکر شده در تحقيق Air Canada، Expedia، Maspa و هواپيمايي سنگاپور، و نيز Abercrombie & Fitch هستند.

برنامه هاي کاربردي شامل برنامه “راه اندازي مجدد” از يک شرکت به نام Glassbox است، که توسعه دهندگان را قادر مي سازد تا فعاليت هاي صفحه نمايش را ياد بگيرند تا نحوه استفاده از برنامه ها را ياد بگيرند. به اين معني است که هر تعامل پايه احتمالا در عکسهاي صفحه نمايش ثبت مي شود.

اين برنامه قصد دارد از اطلاعات حساس موجود در اين عکس ها محافظت کند، اما تحقيقات اخير توسط “AppAnalyst” دريافت که برنامه “Air Canada” به درستي کار نمي کند.

TechCrunch متوجه شد که برخي از شرکت ها عکس هاي Screen را به Glassbox فرستادند، در حالي که ديگران آنها را به سرورهاي خود فرستادند.

فروشگاه App اپل نيازمند يک سياست حفظ حريم خصوصي است، اما نمي داند که کدام برنامه هاي مورد تجزيه و تحليل توسط TechCrunch، فعاليت هاي صفحه نمايش کاربر را ثبت مي کند.

گرچه Glassbox هيچ اجازه خاصي از سوي اپل يا کاربر نيازي ندارد، هيچ راهي وجود ندارد که کاربر بتواند بداند چه اتفاقي مي افتد.

منبع خبر : اخبار امروز