نفت پس از رشد توليد ايالات متحده کاهش مي يابد


به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز:  ديروز قيمت نفت کاهش يافت و ذخاير نفت خام ايالات متحده افزايش يافت و خروجي در يک رکورد با ثبات تثبيت شد، اما کاهش عرضه و تقاضاي اوپک و تحريم هاي ايالات متحده در بازار ونزوئلا تقويت شد.

ايالات متحده آمريکا غرب تگزاس نفت خام آينده 53.82 دلار به ازاي هر بشکه، با کاهش 19 سنت، و يا 0.4 درصد از قيمت قبلي رسيد.


نفت خام برنت لندن به ميزان 25 سنت، يا 0.4 درصد، به 62.44 دلار به ازاي هر بشکه رسيد.

اطلاعات اداره اطلاعات انرژي ايالات متحده نشان داد ذخاير نفت خام در ايالات متحده در هفته 1 فوريه به 447.21 ميليون بشکه رسيد که 1.3 ميليون بشکه بوده است.

ميانگين توليد هفتهي نفت خام ايالات متحده در اواخر سال 2018 به 11.9 ميليون بشکه در روز رسيده است.

اما در عوض افزايش توليد و ذخاير نفتي ايالات متحده، کاهش عرضه داوطلبانه از سوي اوپک به منظور کاهش عرضه و پشتيباني قيمت و همچنين تاثيرات احتمالي تحريم هاي آمريکا بر بخش نفت ونزوئلا هدف قرار گرفته است.

خبرگزاري روسي TASS گزارش داد که کشورهاي عضو اوپک و کشورهاي غير اوپک در ماه آوريل در مورد يک قرارداد که همکاري دائمي را مشخص مي کنند، بحث خواهند کرد. نواك در ماه دسامبر اعلام كرد كه اوپك و بقيه توليدكنندگان نفت به علت عوارضي كه باعث بروز تحريمهاي آمريكا بر اساس انحصار ميشوند، يك موجوديت مشترك را ايجاد ميكنند.

گروه نفتي فرانسوي Total گفت که ذخاير گاز “بزرگ” را از جنوب ساحل جنوبي آفريقا کشف کرده است و موجب افزايش اقتصاد آن شده است. در يک بيانيه، گروه اعلام کرد که “ذخاير گاز زيادي را در ميدان پولولدا در حوضه Otienqua، 175 کيلومتري ساحل جنوبي آفريقاي جنوبي کشف کرده است.”

پاتريک بويان، مدير اجرايي گروه، گفت که مقادير تخمين زده مي شود “مي تواند نزديک به 1 ميليارد بشکه نفت خام جهاني، گاز و نور نفت باشد.” بوجان در يک کنفرانس خبري در پاريس گفت: “شايد احتمالا بسيار مهم باشد.”

اما مدير اجرايي گروه فرانسوي «ميزان کار دشواري در منطقه را به دليل امواج سنگين و آب و هوا»، عمق آب در ميدان بين 200 و 1800 متر نشان داد.

جودي مندسي، وزير منابع طبيعي آفريقاي جنوبي، از کشف مجموع توسط “Total” به عنوان يک “تقويت قوي” براي اقتصاد کشور، که در سال 2018 کمتر از يک درصد رشد کرد، استقبال کرد.

Total گفت که با افزايش قيمت نفت و توليد، سود خالص آن در سال 2018 به ميزان 33 درصد افزايش يافت. در بيانيه اي اعلام کرد: سود خالص به سهامداران به 11.4 ميليارد دلار افزايش يافته است. به غير از هزينه هاي ثابت و درآمد، سود خالص 28 درصد به 13.6 ميليارد دلار افزايش يافت، که کمي کمتر از انتظار تحليل گران بود.

منبع خبر : اخبار امروز