د. ژوئن 14th, 2021


  به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز: سئول به درخواست ترامپ پاسخ می دهد و سهم خود را در هزینه های قرار دادن نیروهای آمریکایی در قلمرو خود افزایش می دهد

  کره جنوبی به خواسته های رئیس جمهور دونالد ترامپ پاسخ داد تا هزینه های حفاظت از نیروهای آمریکایی را بیشتر بپردازد و امروز به توافق برسد تا میزان سهم خود را در هزینه های میزبانی این نیروها افزایش دهد.

  دو طرف این قرارداد پس از 10 دور مذاکرات که در سال گذشته صورت دادند.، که حذف مانعی بر سر راه این دو متحد هماهنگ پیش از نشست دومین نشست بین دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی کیم جونگ اون در ویتنام در 27 و 28 فوریه صورت گرفته است.

  سهم کره جنوبی در هزینه میزبانی نیروهای آمریکایی شامل دستمزد کارگران کره ای در اردوگاه های نظامی ایالات متحده، هزینه تاسیس امکانات حیاتی، پشتیبانی تدارکاتی برای ارتش و دیگران است.

  لی سو هایوک، عضو کمیته پارلمانی امور خارجه، که متعلق به حزب حاکم در سئول، گفت که دو طرف برای تعیین مقدار برای تنها در این سال موافقت کرده است، و در روند اختلافات خود را به حدود 1.05 هزار میلیارد وون رسانده است.

  وی گفت که این مبلغ به منظور نشان دادن افزایش هزینه های دفاع سئول در سال 2019 به میزان 8.2 درصد طراحی شده است.

  لازم به ذکر است که دو متحد در گذشته مجددا در مورد تقسیم هزینه های استقرار نیروهای آمریکایی در کره جنوبی فقط یکبار در هر پنج سال مجددا گفتگو کردند

  منبع خبر : اخبار امروز

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند