5اقدام برای کاهش خطر ابتلا به سرطان

به گزارش سرویس اخبار سلامت سایت اخبار امروز: در اینجا توصیه ارزشمند توسط متخصص زنان و انکولوژی سرطان، اریک سیپان، دکتر پزشکان فرانسه برای حفاظت از سرطان داده شده است:

• از سیگار کشیدن اجتناب کنید

سیگار کشیدن علت اصلی سرطان های مختلف است، مسئول حدود یک سوم مرگ و میر ناشی از این بیماری است. بنابراین، تمایل به سیگار کشیدن باید به منظور کاهش ریسک مقاومت شود. با توجه به مرکز بین المللی تحقیقات سرطان، سیگار کشیدن مسئول این واقعیت 8 از 10 سرطانها در مردان است، و 7 نفر از 10 سرطان در زنان است.

• به طور منظم الکل مصرف نکنید

باید مراقب باشید که تا حد ممکن کاهش یابد و همچنین تعداد روزهای مورد استفاده را کم کنید
الکل دومین علت مرگ و میر در فرانسه است. حتی اگر دوز کمی بخورید، الکل خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

تحقیقات علمی افزایش خطر ابتلا به سرطان از زمان شروع نوشیدن یک فنجان در روز به طور متوسط نشان داده است، و در نتیجه این افزایش متناسب با دوز مصرف الکل است.

 

• تعهد به غذای سالم و متعادل

مهم است که توجه به فقدان رژیم ضد سرطان توجه شود. با این حال، غذای سالم و متعادل ضروری است. اولویت غذای غنی از سبزیجات، میوه ها، دانه های جامد، چربی های خوب و پروتئین ها بیشترین محافظت است.

در مقابل، باید از گوشت قرمز، غذاهای چرب و قندها اجتناب کرد. به طور خلاصه، هنگام خوردن غذا، معمولا باید متوسط باشد.

 

• حفظ وزن خوب

پیوستن به غذای سالم نیز موجب حفظ تناسب اندام می شود که ضروری است زیرا چاقی و اضافه وزن باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان می شود. رسیدن به یک امتیاز خوب وزن، شریک زندگی خود را قادر می سازد احساس خوبی داشته باشد و به همان اندازه که آرزو دارد حرکت کند. بنابراین، برای حفظ وزن سالم، شما باید غذای سالم و متنوع و فعالیت بدنی منظم را هموار کنید.

 

• ورزش روزانه

حرکت منظم برای جلوگیری از سرطان. حتی در صورت بیماری، ورزش خطر مرگ را کاهش می دهد. توصیه می شود تا 30 دقیقه فعالیت بدنی شدید متوسط را حداقل 5 روز در هفته انجام دهید

منبع خبر : اخبار امروز