تیم مذاكره کننده آمریكا در پایان ماه جاری به چین سفر خواهد كرد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :تیم مذاكره کننده آمریكا در پایان ماه جاری به چین سفر خواهد كرد

مقامات ارشد آمریکایی روز 28-29 نوامبر برای دور جدید مذاکرات با هدف حل اختلافات تجاری بین دو کشور، و سپس دیدار معاون نخست وزیر چین در ایالات متحده در ماه آوریل برای پیگیری مذاکرات، از چین بازدید خواهند کرد.

بازدیدکنندگان متقابل به این نتیجه رسیده اند که واشنگتن و پکن مخالف توافق نهایی تجارت با مقامات ایالات متحده هستند که خواهان تغییر شدید در سیاست های صنعتی چین هستند.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین، در یک کنفرانس مطبوعاتی، گفت: نماینده تجاری چینی، رابرت لیاهیزر و استفان منوچین، وزیر خزانه داری، هفته آینده به پکن بازگردانده خواهند شد.

پارلمان چینی اخیرا قانون سرمایه گذاری خارجی را با هدف پاسخ به شکایات مزمن شرکت های خارجی، به خصوص در زمینه تقویت حمایت از مالکیت معنوی، تصویب کرده است، اما اتاق های بازرگانی ایالات متحده و اروپا ابراز نگرانی کرده اند که به آنها فرصت داده نشده است تا درخواست های خود را ارائه دهند.

کنگره ملی مردمی 2929 رأی را برای این لایحه تصویب کرد که هشت عضو آن سه ماه پس از آنکه یک پیش نویس اولیه در یک پروسه غیرمعمول برای شورا که یک بار در سال برگزار شد، مورد بحث قرار گرفت.

پکن نشان می دهد که تمایل خود را برای افزایش کالاهای ایالات متحده مانند انرژی و سویا افزایش می دهد.

اما تحلیلگران می گویند مقامات چینی نسبت به خواسته های ایالات متحده نگران هستند که می تواند قدرت حزب کمونیست را تضعیف کند، مانند آشکار ساختن شرکت های دولتی برای باز شدن کامل به نیروهای بازار آزاد.

ترامپ پیشتر گفته بود که هر توافقنامه ای که در اجلاس سران با همتای چینی در این ماه برگزار شد نهایی خواهد شد، اما این نشست به تعویق افتاد زیرا مذاکرات میان دو طرف به آرامی در حال پیشرفت بود.

مذاكرات آمريكا اصرار دارند كه هرگونه توافقنامه بايد بتواند وظايف يك جانبه را تحميل كند اگر چين موفق به اجراي هر گونه تعهدي براي پايان دادن به معاهدههاي تجاري ناعادلانه نباشد.

ترامپ به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: “ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که اگر توافق با چین را به توافق برسانیم، آن را به آن احترام خواهد گذاشت.” مذاکرات با طرف چینی به خوبی انجام می شود. ”

منبع خبر : اخبار امروز