طلا به بالاترین سطح خود در 3 هفته می رسد

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز: طلا به بالاترین سطح خود در 3 هفته می رسد

طلا به بالاترین حد سه هفته در روز پنج شنبه افزایش یافت و این درحالی بود که فدرال رزرو هر ساله نرخ بهره را افزایش می دهد، در حالی که کاهش چشمگیر چشم انداز رشد ایالات متحده موجب ترس از افت اقتصاد جهانی شد.

پالادیوم به رکورد بالا رسیده و با کمبود عرضه بلندمدت همراه است.

در ساعت 06:25 GMT قیمت لحظه ای طلا به میزان 5/15 دلار در هر اونس با 1318.31 دلار رسید که بالاترین سطح از 28 فوریه تا 1319.02 دلار در هر اونس در اوایل آن بود.

معاملات آتی طلا در قرارداد آتی ایالات متحده 1.3 درصد افزایش یافت و به 1318.40 دلار در هر اونس رسید.

در حالی که بانک فدرال ایالات متحده رشد، بیکاری و انتظارات تورمی را در ایالات متحده کاهش داد، بانک مرکزی سه ساله خود را برای تشدید سیاست پولی به طور ناگهانی متوقف کرد و هر سال افزایش نرخ بهره را متوقف کرد.

دلار به شدت کاهش یافت و وزارت خزانه داری ایالات متحده پس از تصمیم بانک فدرال در روز چهارشنبه افزایش یافت و موجب شد تا اوراق قرضه 10 ساله به کمترین میزان 14 ماهه برسد.

نرخ بهره پایین منفی بر سود دلار و اوراق قرضه، در حالی که افزایش جذابیت فلز زرد، که هیچ بازگشتی ندارد.

در میان دیگر فلزات گرانبها، پالادیوم پس از دست زدن به سطح بالای 1619.81 دلار به ازای هر اونس پیش از این در جلسه، 0.3 درصد افزایش یافت و به 1608.46 دلار در هر اونس رسید.

تحلیلگران گفتند ممنوعیت  صادرات فلزات گرانبها و مواد معدنی روسیه در روسیه ممکن است در بازار موجود در عرضه کوتاه مدت و فشار قیمت برای بالا رفتن رکود باشد.

ممنوعیت همچنین به تجمع پلاتین تا بالاترین سطح از 1 مارس تا 871.25 دلار در هر اونس رسید. این فلز برای یک نشست پنجم در یک ردیف، 0.8 درصد به 866 دلار در هر اونس می رسد.

منبع خبر : اخبار امروز