“FBI” برای صدور مجوز برای بوئینگ “737 MAX 8” در تلاش است

به گزارش سرویس اخبار حوادث سایت اخبار امروز :”FBI” برای صدور مجوز برای بوئینگ “737 MAX 8” در تلاش است

اداره تحقیقات فدرال (FBI) به بررسی تحقیقات جنایی برای صدور گواهی اعتبار برای Boeing 737 8 MAX پیوسته در تلاش است، زیرا این شرکت یک برنامه کنترل پرواز جدید را توسعه می دهد.

گزارش شده که ایلین چا، وزیر حمل و نقل ایالات متحده، برای تأیید گواهینامه Boeing 737 MAX 8 پس از دو سقوط هواپیمای مشابه در اندونزی و اتیوپی، دستور داده است.

فرایند صدور گواهینامه توسط یک بازرس مستقل در وزارتخانه بررسی خواهد شد. به گفته سیاتل تایمز، FBI نقش حمایتی در تحقیقات بازی خواهد کرد.

لازم به ذکر است که منابع آشنا با این وضعیت به موجب محرمانه بودن تحقیقات روزنامه را با این اطلاعات در شرایط نامعلوم ارائه دادند.

نمایندگان وزارت دادگستری، اداره تحقیقات فدرال و وزارت حمل و نقل از این پیشنهاد خودداری کردند و اظهار داشتند که نمی توانند اطلاعات را تأیید یا رد کنند.

سقوط هواپیمای Boeing 737 MAX 8 در اتیوپی در روز 10 مارس در نزدیکی شهر دیتروت اتیوپی، 157 نفر در هیئت مدیره، از جمله هشت خدمه، کشته شدند. مرده ها شهروندان از 35 کشور، از جمله سه روس هستند.

این دومین سقوط این هواپیما در پنج ماه گذشته است

اداره هواپیمایی فدرال ایالات متحده اعلام کرد بوئینگ در حال تهیه لیستی از تغییرات لازم در هواپیمای Boeing 737 Max، از جمله ایجاد یک برنامه کنترل پرواز جدید است.

لازم به ذکر است که سهام بویینگ هفته گذشته، 10.31 درصد کاهش یافته است.

منبع خبر : اخبار امروز