فعالیت کارخانه چین بعد از یک انقباض 4 ماهه افزایش یافت

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :فعالیت کارخانه چین بعد از یک انقباض 4 ماهه افزایش یافت

بخش تولیدی چین در ماه مارس از یک دوره 4 ماهه کاهش یافته است. آمار رسمی روز یکشنبه نشان می دهد که صادرات غول پیکر در اثر جنگ تجاری پکن و واشنگتن همچنان کاهش می یابد.

شاخص PMI رسمی که برای سنجش فعالیت کارخانه استفاده می شود، در ماه جاری به 50.5 افزایش یافته است که از پایین ترین سطح 3 ماه گذشته 49.2 است.

فاکتورهای فصلی احتمالا در این رشد نقش مهمی ایفا می کنند، زیرا کارخانه ها پس از ماه های فوریه در ماه های تابستان، دو برابر تولید می کنند.

اداره ملی آمار گفت که تولید کارخانه در شش ماه با سرعت کامل افزایش یافت، در حالی که سفارشات صادراتی در ماه دسماهه به دلیل کاهش جهانی در رشد و بحران تجاری با ایالات متحده کاهش یافت.

بانک های چینی برای سال 2018 سود خود را اعلام کرده اند، اما هشدار داده اند که عدم اطمینان داخلی و جهانی می تواند در سال های آینده فشار بیشتری بر بخش بانکی ایجاد کند.

بانک چین گزارش داد که سود 192.44 میلیارد یوان (28.67 میلیارد دلار)، یعنی 4 درصد نسبت به سال قبل. بانک این را به ثبات اقتصاد و “سیاست های پولی محتاطانه” دولت چین اختصاص داده است. اما او در گزارش سالانه خود به بورس اوراق بهادار هنگ کنگ گفت که این بخش “با یک محیط عملیاتی پیچیده در سال 2019 مواجه خواهد شد.”

“موتورهای رشد اقتصاد جهانی را تضعیف خواهد کرد، و بازارهای مالی بین المللی را در معرض خطر بی ثباتی و عملکرد اقتصاد آسیب پذیر به تعدادی از عوامل بی ثباتی خواهد یافت.”

بانک صنعتی و بازرگانی چین، بزرگترین بانک در این کشور، در سال 2018، سود خالص 297.68 میلیارد یوان را به خود اختصاص داده است که 4.1 درصد افزایش یافته است. چین بانک ساخت و ساز، دومین وام دهنده بزرگ توسط دارایی ها، سود خالص 254.66 میلیارد یوان را به خود اختصاص داد، تا 5.11 درصد افزایش یافته است. بانک “رشد پایدار” را به چندین عامل تقسیم کرد، از جمله کاهش ذخایر اجباری با بانک مرکزی

منبع خبر : اخبار امروز