روسیه ایالات متحده را برای تامین گاز مایع به اروپا هل می دهد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : روسیه ایالات متحده را برای تامین گاز مایع به اروپا هل می دهد

گزارش بین المللی نشان می دهد که روسیه در سال گذشته با عرضه گاز طبیعی مایع به اتحادیه اروپا، یکی از بزرگترین مصرف کنندگان گاز در جهان، ایالات متحده را در اختیار دارد.

داده ها نشان می دهد که عرضه گاز طبیعی مایع (LNG) روسیه در سال 2018 به 4.4 میلیون تن در مقایسه با 2.7 میلیون تن به ایالات متحده از ایالات متحده است.

داده ها همچنین نشان داد که کل صادرات LNG از روسیه نزدیک به کل صادرات ایالات متحده از این مقاله بود، در حالی که صادرات روسیه در سال گذشته 18.4 میلیون تن بوده است و ایالات متحده 20.7 میلیون تن فروخته است.

این گزارش رشد صادرات LNG روسیه را در سال گذشته به راه اندازی کارخانه LNG یامال، نخستین پروژه از نوع خود در قطب شمال روسیه، مربوط می شود و بر اساس تولید گاز روسیه “Novatik” است.

ایستگاه در شبه جزیره یامال، حدود 2500 کیلومتر از مسکو، در ناحیه مهمی برای تولید نفت و گاز روسیه، علیرغم شرایط آب و هوایی سخت آن، واقع شده است.

نوآتخ در حال حاضر یک پروژه غولپیکر در شمال شمال را به نام Arctic-2 در دریای کارا توسعه می دهد.

علاوه بر گاز طبیعی مایع (LNG)، روسیه گاز طبیعی را از طریق خط لوله به اروپا و ترکیه، ساخت خطوط لوله گاز جدید، تورنت شمالی به آلمان، مشعل ترکیه به ترکیه و نیروی سیبری به چین، دومین اقتصاد بزرگ عرضه می کند.

منبع خبر : اخبار امروز