تنش بر تجارت جهانی در سال 2019 تأثیر می گذارد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :تنش بر تجارت جهانی در سال 2019 تأثیر می گذارد

سازمان تجارت جهانی پیش بینی می کند که رشد تجارت جهانی در سال 2019 نسبت به سال گذشته به دلیل تنش و وضعیت اقتصادی نامطلوب کاهش یافته است.

پیشبینی OECD در برآورد اولیه آن، این تجارت در سال جاری 3.7 درصد افزایش خواهد یافت، اما این رقم به 2.6 درصد کاهش یافته است که از سال 2018 به میزان 3 درصد کاهش یافته است.

روبرتو آزیدوو، مدیرعامل سازمان جهانی تجارت، به خبرنگاران در ژنو گفت: “هیچ کس نباید از این حقیقت که ما خبرهای خوبی را در طی 12 ماه گذشته خواند، خبر نداشتیم.”

در پیش بینی های کلیدی سالانه خود، سازمان 164 عضو نگرانی خود را نسبت به تهدیدات سیستماتیک، که می تواند مانع از بروز اقتصاد جهانی شود، به ویژه تعرفه های اعمال شده توسط ایالات متحده و چین را به یکدیگر متقاعد کند.

در حالی که نشانه هایی از مذاکرات موفقیت آمیز میان واشنگتن و پکن برای متوقف کردن نبرد کارتونی بوده است، دورۀ زمانی برای چشم انداز توافق هنوز معلوم نشده است.

کولمن نئول، اقتصاددان، سه شنبه به خبرنگاران گفت که پیش بینی ها در روز سه شنبه، بر اساس این واقعیت است که بریکست در طول دو سال آینده “نسبتا هموار” حرکت می کند.

او افزود که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق خروج و یا سایر سناریوهای که هنوز بر روی آن قرار دارد، بر تجارت بین الملل تاثیر خواهد گذاشت.

او گفت: “ما باید منتظر نتیجه نهایی باشیم تا بتوانیم به طور کامل بر تاثیر برتری در تجارت جهانی فهمید.”

منبع خبر : اخبار امروز