واشنگتن تحریم هایی را علیه 34 کشتی متعلق به گروه نفتی دولت ونزوئلا اعمال می کند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :واشنگتن تحریم هایی را علیه 34 کشتی متعلق به گروه نفتی دولت ونزوئلا اعمال می کند

ایالات متحده روز جمعه تحریم های جدیدی را در 34 عدد کشتی متعلق به گروه نفتی دولت ونزوئلا PDVESA تحمیل کرد تا فشار بر رئیس جمهور نیکولا مادورو، که خواستار خروج او است، تحمیل کند.

معاون رئیس جمهور ایالات متحده مایک پنس در سخنرانی در هوستون تگزاس گفت که دو شرکت و کشتی دیگری متهم به انتقال نفت خام به کوبا به لیست سیاه ایالات متحده افزوده شده است.

وزارت خزانه داری ایالات متحده گفت که این دو شرکت Balito Bay Shiping Incorporated واقع در لیبریا و شرکت مستقر در هند است که در لندن مستقر است. این کشتی، Despina Andriana، تانکر نفت است.

مایک پنس گفت: “نفت ونزوئلا متعلق به ونزوئلا است.” ایالات متحده همچنان به هر گونه فشار دیپلماتیک و اقتصادی ادامه می دهد تا به یک انتقال صلح آمیز به دموکراسی ادامه دهد. ”

مایک پنس تأکید کرد که “تمام گزینه ها” بر روی میز قرار دارند. “این به نفع نیکلاس مادورو تست طراحی ایالات متحده نیست.”

در ماه ژانویه، اداره رئیس جمهور دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به جای نیکس مادورو، خوان گوایدو را به رسمیت شناخت.

اما فشار و تحریم های بسیاری که تحمیل کرده است، هنوز منجر به خروج رئیس جمهور سوسیالیست نشده است، که هنوز توسط چندین کشور از جمله روسیه و کوبا پشتیبانی می شود.

واشنگتن قبلا تحریم ها علیه شرکت ملی نفت را در تلاش برای خنثی کردن اردوگاه مادورو از نظر اقتصادی قرار داده است.

 

منبع خبر : اخبار امروز