اردوغان برخی از آنچه را که با پوتین درباره سوریه مطرح کرده است را نشان می دهد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز: اردوغان برخی از آنچه را که با پوتین درباره سوریه مطرح کرده است را نشان می دهد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، گفت که مذاکرات با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مسکو، بیشتر درباره وضعیت در ادلب، شمال سوریه بود.

اردوغان در مصاحبه ای با خبرنگاران همراه وی در سفر اخیرش به مسکو گفت: “مذاکرات بیشتر با طرف روسیه در مورد وضعیت در ادلب صورت گرفت، مشکل اصلی روسیه حضور برخی از سازمان های تروریستی در منطقه است.”

او گفت: “ارتش ترکیه و سرویس های اطلاعاتی در صورت لزوم، طرف روسیه را در منطقه هشدار می دهند. ما همچنان به جنگ علیه تروریسم ادامه می دهیم.”

اردوغان در منطقه ساحلی که در شمال سوریه قرار دارد، برنامه ریزی شده برای شمال سوریه است: “ترکیه مصمم است که در این منطقه کنترل داشته باشد. آنکارا بارها به واشنگتن واکنش نشان داده است که نیاز به ایجاد یک منطقه امن در امتداد مرز جنوبی ترکیه از تروریست ها دارد.”

اردوغان اشاره کرد که ترکیه اهمیت زیادی برای تمامیت ارضی سوریه دارد و همچنان بر آن کار می کند.

اردوغان در پاسخ به این سوال که آیا اختلاف نظر با طرف روسی در مورد قانون اساسی جدید سوریه وجود دارد، گفت: اختلاف نظر در مورد شش نام وجود دارد، اما آنها به یک راه حل رسیدند.

منبع خبر : اخبار امروز