صادرات چین در ماه مارس بالاترین سطح خود را در 5 ماه به دست آورد

  به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز :صادرات چین در ماه مارس بالاترین سطح خود را در 5 ماه به دست آورد

صادرات چین در ماه مارس گذشته افزایش یافت، اما واردات برای چهارمین ماه متوالی به سرعت در حال افزایش است و تصویری مختلط از اقتصاد را ایجاد می کند، زیرا مذاکرات تجاری با ایالات متحده به پایان رسید.

سرمایه گذاران امیدوارند که نشانه هایی از بهبود اقتصادی چین برای نابودی نگرانی ها در مورد کاهش رشد جهانی پس از آن که صندوق بین المللی پول هفته آینده برای سومین بار پیش بینی خود را برای سال 2019 کاهش دهد، امیدوار است.

اما ناظران چینی می گویند که بازده صادرات ممکن است فصلی بیش از هر گونه تغییر ناگهانی در تقاضای جهانی در حد مطلوب باشد، و انتظار می رود که پس از دوره های تعطیلات در فوریه، ظرفیت حمل و نقل افزایش یابد.

اطلاعات مربوط به گمرکی روز جمعه نشان می دهد که صادرات ماه مارس 14.2 درصد از سال پیش افزایش یافته است که قوی ترین در پنج ماه است.
کارشناسان خبره رویترز انتظار داشتند صادرات پس از کاهش 20.8 درصدی در ماه فوریه، 7.3 درصد افزایش یابد.

جولین اوانز پریچارد، اقتصاددان چینی برای اقتصاد سرمایه، در یادداشتی اعلام کرد که محموله ها ماهانه به میزان 3 درصد افزایش یافت.

اما او افزود که صادرات به طور کامل از کاهش شدید که در اواخر سال گذشته رخ نداد، به طور کامل بهبود یافت.

وی گفت: “در زمانی که انتظار می رود رشد جهانی در سه ماهه پایانی ضعیف باقی بماند، صادرات بعید به نظر می رسد که بهبود قابل توجهی حاصل شود.” نگرانی ها این است که واردات چینی بیشتر از انتظار کاهش یافته است، که نشان می دهد تقاضای داخلی ضعیف است.

واردات در سال گذشته به میزان 7.6 درصد کاهش یافته است، بدتر از پیش بینی تحلیل گران از کاهش 1.3 درصدی.

افت در ماه مارس سریعتر از کاهش 5.2 در ماه فوریه بود.

مبالغ بازرگانی این کشور برای آن ماه 32.64 میلیارد دلار است.

طبق گزارش رویترز، محاسبات بر اساس اطلاعات رسمی، به مراتب بالاتر از پیش بینی شده 7.05 ملیارد دلار مازاد است.

مازاد تجاری چین با ایالات متحده، منبع اصلی نا امیدی در واشنگتن، در ماه مارس از ماه فوریه به 20.5 میلیارد دلار افزایش یافت و به 62.66 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال جاری معادل 40 درصد افزایش یافت.

منبع خبر : اخبار امروز