صندوق بین المللی پول: ونزوئلا 10 سال برای بهبودی از بحران نیاز دارد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز:صندوق بین المللی پول: ونزوئلا 10 سال برای بهبودی از بحران نیاز دارد

به گفته مدیر آژانس منطقه آمریکای لاتین در صندوق بین المللی پول، الجاندرو ورنر، در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه، ” ونزوئلا 10 سال برای بهبودی از بحران نیاز دارد .

او گفت، “ما شاهد یک سقوط اقتصاد بزرگتر از آنچه انتظار داریم،هستیم”.
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که تولید ناخالص داخلی ونزوئلا در سال جاری میلادی 25 درصد کاهش داشته باشد.

افزایش قابل ملاحظه تورم تا 10 میلیون و نرخ بیکاری 44.3 درصد است.

به گفته ورنر، تولید نفت، تامین کننده اصلی این کشور، می تواند به شدت به 600000 بشکه در روز برسد و دولت آمریکا اینن کشور را از مزایای افزایش قیمت نفت در ماه های اخیر محروم کند.

ورنر در حاشیه نشست های صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن گفت: “مشکل بشردوستانه است، نظام اقتصادی فرو می ریزد، مشکل تولید، توزیع کالاها و البته بدهی وجود دارد.”

وی گفت: “صندوق بین المللی پول قطعا مواقعی با چنین مشکلی مواجه بوده است، اما شاید همه در یک زمان”.

ورنر گفت، در مواجهه با این وضعیت، صندوق بین المللی پول در حال حاضر “مؤلفه های سیاست اقتصادی برای روزی است که دولت ونزوئلا به دنبال کمک از جامعه بین المللی برای کمک به تلاش های بازسازی خواهد بود.”

وی گفت: «اولین قدم این است که کمک های بشردوستانه برای رسیدگی به مشکلات عمده بهداشتی و تامین آب آشامیدنی و برق ارائه دهیم، و سپس تلاش های بزرگی برای بازسازی اقتصاد صورت خواهد گرفت.

او گفت: “ونزوئلا مزیت را برای بهبود ثروت نفت خود دارد. تا آنجا که ونزوئلا موفق به بازسازی بخش نفت خود شده است، از مزیت این مزیت برخوردار است، که برای کشورهای دیگر که با بحران مواجه بوده است، به نفع این کشور نیست.”

مقامات منطقه ای آمریکای لاتین در صندوق بین المللی پول (IMF) تصمیم گرفتند که برای کمک به اقتصاد ونزوئلا از برنامه کمک رسانی استفاده کنند و گزارش های قبلی را تایید نکردند که به 80 میلیارد دلار نیاز داشت. او گفت: “افرادی هستند که این ارقام را ذکر می کنند، اما من فکر می کنم ما نباید چیزها را پیش بینی کنیم.”

وی گفت: “تخریب نظام اقتصادی، سیستم تولید و موسسات به اقتصاد وارد شده در سال های اخیر در یک روند فروپاشی، مستقل از تاثیر کاهش قیمت نفت در سال 2014، منجر شد.

ورنر گفت: “کاهش قیمت نفت قطعا موجب سقوط شدید اقتصاد این کشور شده است، اما اقتصاد متوقف شده است و تورم بسیار پیشتر افزایش یافته است. وی افزود که سایر کشورهای وابسته به نفت نیز وضعیت بهتر را در اختیار دارند.

وی گفت که آمریکای لاتین به طور کلی با چالش های عمده مواجه شده است، چرا که قیمت های مواد اولیه افزایش یافته است، به خصوص در کشورهایی که از “عدم تعادل اقتصادی” در دوره ای که صادرات به اولویت داده شده و به شدت از رشد در منطقه حمایت می شود، رو به افزایش است.

منبع خبر : اخبار امروز