اخبار امروز 5cbd6c5895a5970e708b4638 نفت بعد از خبر از لغو معافیت تحریم های واشنگتن در مورد ایران، افزایش یافت اخبار امروز اقتصادی

نفت بعد از خبر از لغو معافیت تحریم های واشنگتن در مورد ایران، افزایش یافت

  به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز ،نفت بعد از خبر از لغو معافیت تحریم های واشنگتن در مورد ایران، افزایش یافت

قیمت نفت در روز دوشنبه پس از اعلام رسمی ایالات متحده اعلام شد که تمام خریداران ایرانی نفت موظف هستند واردات خود را متوقف کنند و تحریم های اعمال شده علیه تهران را اجرا کنند ،افزایش یافت.

آتی نفت خام برنت، 3.3 درصدی به 74.31 دلار در هر بشکه رسید که بالاترین سطح از اوایل ماه نوامبر است، در حالی که آتی نفت خام ایالات متحده با 2.9 درصد افزایش به 65.87 دلار رسید.

براساس گزارش رسانه ها، ایالات متحده در حال آماده سازی برای اعلام روز دوشنبه است که خریداران فعلی نفت ایران معافیت های بیشتری از تحریم ها دریافت نخواهند کرد.

تعلیق این معافیت ها، به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا، یکی دیگر از اعضای اوپک، کاهش می یابد.

اوپک و دیگر تولید کنندگان بین المللی نفت از ابتدای سال به منظور کاهش عرضه به بازارهای جهانی نفت و افزایش قیمت ها، کاهش عرضه را اعمال کرده اند.

قیمت های برنت در این سال بیش از یک سوم افزایش یافته است، در حالی که میانگین West Texas Intermediate در همان دوره بیش از 40 درصد افزایش داشته است.

منبع خبر : اخبار امروز