اخبار امروز 5cd27ac4d437509a198b45ac خلاصه ای از تصمیم ایران برای متوقف کردن اجرای برخی مقررات مربوط به توافق هسته ای اخبار امروز سیاسی

خلاصه ای از تصمیم ایران برای متوقف کردن اجرای برخی مقررات مربوط به توافق هسته ای

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروزخلاصه ای از تصمیم ایران برای متوقف کردن اجرای برخی مقررات مربوط به توافق هسته ای

ایران روز چهارشنبه اعلام کرد برخی مقررات مربوط به معاهده هسته ای خود را با سازمان بین المللی شش کشور در 2015 لغو می کند .

بیانیه شورای امنیت ملی ایران مبنی بر توقف اجرای بعضی از مقررات هسته ای
خلاصه ای از تصمیم ایران زیر است:

– توقف فروش مازاد غنی شده اورانیوم 300 کیلوگرم.

– فروش مازاد آب سنگین 130 کیلوگرم را متوقف کنید.

در همین رابطه ایران احزاب موافقتنامه هسته ای را به مدت 60 روز به منظور تامین منافع ایران در بخش نفت و بانک ها فرصت داده است، و اگر خواسته های ایران برآورده نشوند غنی سازی اورانیوم تحت توافق نامه افزایش می یابد.

– در صورت ارجاع پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل و یا اعمال تحریم های جدید، تهران وعده واکنش قطعی و سریع می دهد.

ایران قرارداد را با آلمان و پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (روسیه، ایالات متحده، فرانسه، چین و بریتانیا) را در مورد برنامه هسته ای ایران امضا کرده است.

بر اساس توافقنامه، برنامه هسته ای ایران به شدت کاهش خواهد یافت تا از دستیابی به توانایی برای توسعه سلاح های هسته ای در برابر لغو تحریم های بین المللی و آمریکا جلوگیری شود.

حرکت ایران امروز در واکنش به شکست اتحادیه اروپا در مواجهه با فشار آمریکا بر این توافق رخ داد.

منبع خبر : اخبار امروز