صادرات چین در مقابله با تجارت آمریکا قرار دارد

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز : صادرات چین در مقابله با تجارت آمریکا قرار دارد

در روز چهارشنبه در پکن، روز چهارشنبه کاهش چشمگیر صادرات محصولات خود را در معرض تهدید تحریم های آمریکا قرار داد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده، که به طور مداوم مازاد تجاری را با چین برای پکن محکوم کرده است، در سال گذشته تعرفه های مجازات تعدادی از محصولات چینی را اعمال کرد.

با توجه به پایان سال 2018، تجارت خارجی پکن از اثر تحریم ها رنج می برد.

در ماه آوریل، صادرات آن در مقایسه با سال گذشته 2.7 درصد کاهش یافته است، در حالی که در ماه مارس، طبق آمار گمرکی، در ماه مارس به میزان قابل توجهی افزایش یافته و به 14.2 درصد افزایش یافته است.

استیو کوکر، اقتصاددان در Moody’s، گفت: “اگر ترامپ تهدیدات خود را انجام دهد، این داده ها را در اقتصاد جهانی تغییر خواهد داد.”

کریستین لاگارد، مدیر کل صندوق بین المللی پول، روز سه شنبه گفت: “تنش بین ایالات متحده و چین تهدیدی برای اقتصاد جهانی است.”

لو تیینگ، اقتصاددان نومورا گفت: “ما انتظار داریم که در ماه جولای بهبود صادرات کمی داشته باشد، اما در ماه های آینده نیز باقی خواهد ماند.”

مازاد تجاری با ایالات متحده، در قلب اختلاف بین دو اقتصاد بزرگ جهان، در ماه آوریل در 21 میلیارد دلار باقی مانده است که از 20.5 میلیارد دلار در ماه قبل پیشی گرفته است.

واردات چین در ماه آوریل به طور گسترده ای افزایش یافت و 4 درصد افزایش یافت، در مقایسه با کاهش 7.6 درصد در ماه مارس، نشان دهنده مقاومت خوبی در برابر تقاضای داخلی است.

منبع خبر : اخبار امروز