ترامپ چین را هشدار می دهد و تشویق می کند

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز: ترامپ چین را هشدار می دهد و تشویق می کند

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا، از چین خواسته است تا معامله تجاری خود را با کشورش به پایان برساند، و هشدار خواهد داد که اگر مذاکرات تجاری در دور دوم خود به عنوان رئیس جمهور ادامه یابد، بسیار بدتر خواهد شد.

بیش از 250 میلیارد دلار از واردات چینی تحت عواقب مجازات گمرکی قرار دارد که روز جمعه از 10 تا 25 درصد افزایش به ازای 200 میلیارد دلار کالاهای چینی افزایش یافته است.

به منظور تثبیت مقررات گمرکی بر سایر واردات چین به مبلغ 300 میلیارد دلار، دستورالعمل های لازم صادر شده است.

افزایش تعرفۀ جدید احتمالا تنها بعد از چند ماه موثر خواهد بود، اما تکان دادن آن اجازه می دهد که پیچ ها را در چین در مذاکرات سختگیرانه در تجارت تقویت کند.

در یک پیش نویس پیشین، رییس جمهور ایالات متحده از تولیدکنندگان آمریکایی خواست تا در عوض واردات کالاهای چینی در ایالات متحده تولید کنند تا از پرداخت عوارض گمرکی اجتناب کنند.

او گفت: “راه آسان برای جلوگیری از تعرفه ها چیست؟” “آنها کالاها را در ایالات متحده ساخته و تولید کرده اند بسیار ساده است!”

مالیات های جدید اعمال شده توسط ترامپ به وارد کنندگان کالاهای چینی به جای صادرکنندگان چینی محاسبه می شود و ارزش آنها در قیمت فروش آنها گنجانده شده است.

بنابراین، طبقه متوسط آمریکایی خود را در معرض خطر پرداخت قیمت های بالاتر برای کالاهای مصرفی فعلی قرار می دهد.

براساس مشارکت تجاری، لغو تعرفه ها که در روز جمعه اجرا می شود، هزینه سالانه یک خانواده آمریکایی را به مبلغ 677 دلار افزایش می دهد.

پکن می گوید که تحت تهدید قرار نخواهد گرفت. سخنگوی گائو فنگ گفت: “چین در برابر فشار قرار نمی گیرد.”

منبع خبر : اخبار امروز