اخبار امروز 13969c85432d4a0c8188fdd6311b5079 3 بخش ایالات متحده تحت تاثیر جنگ تجاری با چین قرار خواهد گرفت اخبار ایران و جهان اقتصادی

3 بخش ایالات متحده تحت تاثیر جنگ تجاری با چین قرار خواهد گرفت

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : 3 بخش ایالات متحده تحت تاثیر جنگ تجاری با چین قرار خواهد گرفت

پس از هشدارهای رئیس جمهور آمریکا برای پاسخ به افزایش 200 میلیارد دلاری تعرفه های محصولات چینی، پکن از سکوت خارج شد و اعلام کرد قصد دارد تعرفه های جدیدی را برای کالاهای ایالات متحده اعمال کند.

در این تنش ها، موضوع جنگ تجاری تمام عیار بین دو قدرتمند ترین اقتصادهای جهان احتمالا تحت تأثیر جنگ های مختلف قرار خواهد گرفت.
بخشهای صنعتی را تحت بررسی قرار داد که به شدت توسط این جنگ تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

اتومبیل:

انتظار می رود صنعت خودرو یکی از بخش هایی است که به شدت تحت تاثیر تنش های تجاری قرار گرفته است، به ویژه صنعت خودرو سازی ایالات متحده. سال گذشته، پکن در واکنش به هزینه های ایالات متحده، تعرفه های خودروهای آمریکایی را از 15 درصد به 40 درصد افزایش داد.

مطالعه Investopedia انتظار دارد که شرکت های آمریکایی مانند Tsla بزرگترین عواقب جنگ تجاری را تحمل کنند.

این مطالعه همچنین اشاره کرد که چین یکی از عمده فروشندگان قطعات خودرو است، به این معنی که تولیدکنندگان آمریکایی هزینه های بیشتری را برای قطعات خودرویی که از چین در اختیار دارند، تحت تعرفه های کالاهای چینی در آمریکا پرداخت خواهند کرد.

کارلا بیلو، مدیر اجرایی و رئیس مرکز تحقیقات خودرو، گفت: “خودرو و قطعات خودرو اقتصاد ایالات متحده را تقویت نخواهند کرد و یا خودروسازان و تامین کنندگان ایالات متحده را در بازار جهانی رقابتی تر نمی کنند.”

او گفت: “قیمت ها برای مصرف کنندگان آمریکایی افزایش خواهد یافت، حتی اگر آنها یک خودرو ساخته شده در ایالات متحده را خریداری کنند، زیرا آنها قطعاتی از چین را وارد می کنند.”

فناوری:

سازندگان چیپ و تولید کنندگان الکترونیک، که به فروش چین از جمله NVIDIA متکی هستند، به ویژه در یک سناریوی جنگ تجاری آسیب پذیر هستند.
کوین بولتون، تحلیلگر ارشد نییدم، گفت: “تامین کنندگان چیپ و تولید کنندگان الکترونیک میزان نسبتا بالایی از حمل و نقل را به چین منتقل می کنند و این قرار گرفتن در معرض چین، این بخش را در معرض خطر بیشتر نسبت به سایر بخش های فن آوری قرار می دهد.”

Investopedia گفت که اپل توانسته است از هزینه های تلفن های خود که تا کنون در چین نصب شده است، اجتناب کند، اما اگر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تعرفه ای را برای همه واردات چین تحمیل کند، تغییر خواهد کرد.

کشاورزی:

طبق آمار رسمی ایالات متحده، چین چهارمین بازار بزرگ محصولات کشاورزی ایالات متحده است و صادرات کل محصولات کشاورزی به چین در سال 2018 به 9.3 میلیارد دلار می رسد.

چین با اعمال تعرفه های محصولات کشاورزی ایالات متحده، رقابت آن در بازار چین کاهش خواهد یافت.

منبع خبر : اخبار امروز