اوپک انتظار دارد که تقاضا برای نفت او در سال 2019 رشد کند، زیرا تولید همچنان سقوط خواهد کرد

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز : اوپک انتظار دارد که تقاضا برای نفت او در سال 2019 رشد کند، زیرا تولید همچنان سقوط خواهد کرد

“کشورهای صادر کننده سازمان های نفتی” (اوپک) روز سه شنبه گفت که تقاضای جهانی برای نفت افزایش می یابد در این سال از حد انتظار، با رشد عرضه رقبای کاهش از قبیل تولید کنندگان نفت شیل در ایالات متحده، با اشاره به بازار کمیاب ترین در صورتی که سازمان موفق به افزایش تولید است.

اما این سازمان در گزارش ماهانه خود گفت که تولید در ماه آوریل به میزان اندکی کاهش یافته است، اگر تحریم های آمریکا علیه ایران تاثیر قرارداد کاهش تولید اوپک را افزایش دهد.
عرضه اعضای اوپک ایران و ونزوئلا، که تحت تحریم های آمریکا قرار دارند، پس از توافق قطع تولید، عمیق تر شده است. تولید کنندگان اوپک ماه آینده را ملاقات خواهند کرد تا مبادله قرارداد را از ماه ژوئن ادامه دهند.

“تولید نفت ایالات متحده به طور فزاینده ای محدودیت های هزینه های تدارکاتی را در خصوص ظرفیت استخراج از سایت های تولیدی متوقف کرده است.
” اوپك، روسيه و ديگر توليدكنندگان غير اوپك از ابتداي ماه ژانويه به مدت شش ماه به توليد 1.2 ميليون بشكه در روز رسيده اند.
تولیدکنندگان در 25 و 26 ژوئن ملاقات می کنند تا تصمیم بگیرند که آیا این توافق نامه را گسترش دهد یا خیر.

اوپک + در سال جاری کاهش تولید را به دلیل نگرانی هایی که کاهش عرضه اقتصادی در آن کاهش یافته است، کاهش داده است.
اما تقاضا تا کنون تضعیف نشده است، زیرا اوپک برآورد خود را از رشد مصرف جهانی نفت در سال 2019 حفظ کرد، زیرا این میزان در روزانه 1.21 میلیون بشکه است.

منبع خبر : اخبار امروز