چین از سال 2016 بزرگترین مقدار اوراق قرضه دولتی ایالات متحده را فروخته است

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز: چین از سال 2016 بزرگترین مقدار اوراق قرضه دولتی ایالات متحده را فروخته است

سرمایه گذاری ایالات متحده در وزارت خزانه داری ایالات متحده به پایین ترین سطح خود رسیده است، زیرا دونالد ترامپ بر اساس نتایج آمار ایالات متحده در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2016 برنده شد.

طبق آمار وزارت خزانه داری ایالات متحده :تنها در ماه مارس، ایالات متحده آمریکا 10.4 میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی ایالات متحده را فروخت، که سریعترین نرخ ماهانه از اکتبر 2016 است،.

چین در حال حاضر 1.120 تریلیون دلار در خزانهداری ایالات متحده سرمایه دارد که 17.7 درصد از ارزش خزانه های ایالات متحده متعلق به دولت های خارجی را تشکیل می دهد.

براساس این اطلاعات، چین طی 12 ماه گذشته سرمایه خود را در این اوراق قرضه تقریبا 4 درصد کاهش داده است، اما در میان صاحبان این اوراق قرضه، همچنان به کشورهایی مانند ژاپن، فرانسه و انگلیس باقی مانده است.

از سوی دیگر، مقامات چینی گفته اند که کاهش سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی ایالات متحده به دلیل نیاز به جلوگیری از ضعف بیش از حد یوان است.

تعدادی از کارشناسان پیش از این احتمال کاهش چشمگیر سرمایه گذاری چینی در اوراق قرضه دولتی ایالات متحده را هشدار داده اند، در واکنش به فشار تجاری که توسط دولت ترامپ رنج می برد

منبع خبر : اخبار امروز