یک. ژوئن 16th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

اردن قصد دارد پروژه های انرژی تجدید پذیر را گسترش دهد

ه گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : اردن قصد دارد پروژه های انرژی تجدید پذیر را گسترش دهد

دولت اردن تا کنون بیش از چهار سال گذشته اجرا، پروژه های “انرژی های تجدید پذیر” با هزینه کل از 50 میلیون دینار، حدود 70 میلیون دلار را شروع کرده است.
سهم دولت صندوق انرژی های تجدید پذیر برای 19 میلیون دینار اختصاص داده است، در حالی که اهدا کنندگان ارائه و صاحبان پروژه باقی مانده است.

واردات نفت اردن در دو ماه اول سال 2019 به میزان 16.5 درصد کاهش می یابد
هالا زواتی وزیر انرژی اردن روز یکشنبه اعلام کرد پروژه های تجدید پذیر انرژی عبارتند از: داخلی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری، عبادتگاه ها و مدارس سراسر ملک.

با توجه به پروژه های پشتیبانی بخش صنعت، وی گفت که این وزارتخانه به منظور حمایت از صنعت رقابتی و فعال کسب و کار خود و ایجاد شغل و توافق با 63 کارخانه برای اجرای حفاظت از انرژی و انرژی های تجدید پذیر امضا کرده است.

بخش گردشگری بهره مند از این پروژه ها برای تکمیل کار پروژه حفاظت از انرژی برای 14 هتل در پترا، با هزینه 1.6 میلیون دینار و افزود که این پروژه در حال انجام برای هتل ها است .

وزیر گفت که صندوق انرژی تجدید پذیر بخش کشاورزی را از طریق توافقنامه ای که با شرکت اعتباری کشاورزی امضا شده است برای اجرای برنامه انرژی تجدید پذیر برای کشاورزی و دام در پروژه های کوچک انجام می دهد.

قابل توجه است که وزارت انرژی اردن تا سال 2021 پروژه های انرژی تجدید پذیر را اجرا می کند که حدود 1270 مگاوات برق را تولید می کند و 20 درصد کل تولید برق در همان سال تولید می کند.

قابل توجه است که بدهی های شرکت ملی برق به مبلغ 5.5 میلیارد دینار است که از سال 2011 به علت قیمت بالای نفت علاوه بر وضعیت سیاسی منطقه نیز انباشته شده است.

منبع خبر : اخبار امروز