یک. ژوئن 16th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

چين: آمريکا آمار رسمي را نشان نمي دهد

اخبار امروز -اقتصادیچین-ایالات-متحده چين: آمريکا آمار رسمي را نشان نمي دهد اخبار ایران و جهان

جنگ اقتصادی(چین-ایالات متحده)

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز : چين: آمريکا آمار رسمي را نشان نمي دهد

وزارت بازرگاني چين، گفت که مازاد تجاري “واقعي” به چين با ايالات متحده نشان دهنده تنها يک سوم از اين رقم منتشر شده توسط واشنگتن و اشاره کرد که ايالات متحده با استفاده از بهانه کسري تجاري به منظور بالا بردن اصطکاک بيشتر اقتصادي بين دو کشور است.

ارقام تجاري ايالات متحده نشان مي دهد که ايالات متحده آمريکا با کسري از 419 ميليارد دلار در سال 2018 با چين مواجه است، در حالي که دادههاي گمرکي چيني حاشيه اي 323 ميليارد دلار را نشان مي دهد.

وزارت بازرگاني در بيانيه اي در روز پنج شنبه گفت که شکاف تجاري بين چين و ايالات متحده تنها 153 ميليارد دلار يا فقط 37 درصد از کل شکل اصلي دولت ايالات متحده محسوب مي شود.

به گزارش شبکه اطلاع رساني چين ، پکن به ادعاي واشنگتن مبني بر اينکه چين از ايالات متحده سود مي برد، به چالش کشيده مي شود، بنابراين ايالات متحده دليل خوبي براي تعرفه هاي واردات چين دارد.

بر اساس يک سند دولتي 10 صفحه اي تحت عنوان” برندهاي ايالات متحده از چين و ايالات متحده تجارت ” وزارت بازرگاني چين گفته است: “ايالات متحده از همکاري اقتصادي و تجارت دوجانبه بهره مند شده است..

اين سند صادر شده توسط وزارت که حجم تجارت بين چين و ايالات متحده از 2.5 ميليارد در سال 1979 به آمريکا 633500000000 دلار در سال 2018 دو برابر شده است.

حجم تجارت دو جانبه خدمات بين دو کشور بيش از 125 ميليارد دلار در سال 2018 بوده است.
کل سرمايه گذاري مستقيم در دو جهت در چهار دهه گذشته به 160 ميليارد دلار رسيده است.

همکاري اقتصادي و تجاري چين و ايالات متحده به عمق و گستردگي بي سابقه اي رسيده است، منافع ملموس را براي هر دو کشور و مردم فراهم مي کند و به رونق و ثبات اقتصاد جهاني کمک مي کند.

منبع خبر : اخبار امروز