یک. ژوئن 16th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

“گوگل” واشنگتن را از پيامدهاي جدي براي اقداماتش عليه “هوآوي” هشدار مي دهد

اخبار امروز 5cfa0f9295a597fa388b4605 "گوگل" واشنگتن را از پيامدهاي جدي براي اقداماتش عليه "هوآوي" هشدار مي دهد اخبار ایران و جهان اقتصادی

گوگل پلی

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروز: “گوگل” واشنگتن را از پيامدهاي جدي براي اقداماتش عليه “هوآوي” هشدار مي دهد

شرکت آمريکايي گوگل هشدار داد که محدود کردن محدوديت هاي ايالات متحده در فن آوري غول تکنولوژي چيني Huawei مي تواند پيامدهاي جدي براي امنيت ملي ايالات متحده داشته باشد.

“در حالي که انتظار مي رود محدوديت هاي ايالات متحده در کوتاه مدت به هواوي آسيب برساند، کارشناسان هشدار مي دهند که اقدامات ايالات متحده ممکن است شرکت چيني را مجبور به يافتن راه حل ها و توسعه تکنولوژي خود کند”. در بلند مدت به موقعيت غالب شرکت هاي آمريکايي مانند گوگل آسيب مي رساند.

اين روزنامه افزود که “گوگل” نگران پيامدهاي منفي از عدم اجازه به روز رساني سيستم عامل خود “آندرويد” بر روي گوشي ها است، ” و از تهديد اين که شرکت چيني براي توسعه سيستم خود مي ترسد.

گوگل قبلا همکاري خود را با Huawei در استفاده از سيستم اندرويدي بر روي گوشي هاي Huawei را با توجه به محدوديت هاي اعمال شده توسط واشنگتن در شرکت چيني، جايي که وزارت تجارت ايالات متحده، Huawei در ليست سياه آن قرار داشت و همکاري با آن را ممنوع کرد، تعليق کرد.

Huawei، دومين فروشنده بزرگ گوشي هاي هوشمند دنيا، مدتهاست از سيستم عامل آندرويد گوگل براي اجراي گوشي هاي هوشمند و رايانه هاي لوحي استفاده مي کند، اما تحت محدوديت هاي ايالات متحده، غول چيني اعلام کرد که سيستم جايگزيني براي “آندرويد را در دستور کار دارد

منبع خبر : اخبار امروز