دو. جولای 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

سیب و گردوی ایالات متحده توسط هند به تعرفه 70 درصد دچار شد

اخبار امروز  سیب و گردوی ایالات متحده توسط هند به تعرفه 70 درصد دچار شد اخبار ایران و جهان اقتصادی

جنگ تجاری هند-ایالات متحده

به گزارش سرویس اخبار سیاسی سایت اخبار امروزهند در واکنش به لغو معاهدات تجاري ترجيحي که دهلي نو از آن سود برده بود، لغو واردات اضافي را عليه 28 محصول آمريکا آغاز کرده است.

خبرگزاري رويترز از جمله محصولاتي که در طرحهاي جديد پوشش داده شده است، سيب، گردو و بادام است و اشاره کرد که تصميم دهلي در اطلاعيه اي که در يک وب سايت دولتي منتشر شد، قرار دارد.

هزينه هاي برخي کالاهاي ايالات متحده تا 70 درصد افزايش خواهد يافت.

پيش بيني شد که هند از تعرفه هاي بالاتر براي واردات ايالات متحده به دليل تصميم رئيس جمهور دونالد ترامپ براي پايان دادن به امتيازات دهلي نو در اوايل ماه ژوئن معرفي کند.

دولت هند مي گويد که هند که بيشترين سود برنامه ترجيحي را دارد، نتوانسته است تضمين هايي را فراهم کند که به دسترسي لازم به بازارهاي خود امکان مي دهد و همچنين “موانع تجاري ايجاد مي کند که تاثير منفي بر تجارت ايالات متحده دارند.”

براساس مقامات هند، از صادرات سالانه هند به ايالات متحده، که ارزش آن 80 ميليارد دلار است، تنها 5.6 ميليارد دلار برنامه در نظر گرفته شده است.

در ماه ژوئن 2018، مقامات هند دستور دادند تا مبلغ گمرکي را تا 120 درصد از کالاهاي ايالات متحده افزايش دهند، در واکنش به تصميم واشنگتن مبني بر انکار معافيت از تعرفه واردات به ايالات متحده از فولاد و آلومينيوم.

منبع خبر : اخبار امروز