دو. جولای 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

عراق واردات کردن تخم مرغ ترکيه را متوقف کرد

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزعراق واردات کردن تخم مرغ ترکيه را متوقف کرد

فدراسيون مرکزي توليد کنندگان تخم مرغ در ترکيه تأثير بخش توليد تخم مرغ در کشور را به طور عمده به دليل تصميم دولت عراق مبني بر ممنوعيت واردات تخم مرغ از خارج از کشور در اوايل ماه مه نشان داد.

اين بيانيه آمده است: “تصميم دولت عراق يک ضربه دردناک براي بخش توليد تخم مرغ ترکيه بود که دو سوم توليد آن را صادر مي کرد.

در بيانيه اي آمده است که توليد کنندگان تخم مرغ ترکيه مجبور به فروش در بازار داخلي با قيمت پايين تر از قيمت هاي هزينه شده اند، و اشاره کرد که کارتن تخم مرغ به 5 درهم کاهش يافته است.

يکي از اعضاي هيئت مديره فدراسيون و سخنگوي آن، “دارايي باال”، تاکيد کرد که تعليق صادرات به عراق – صاحب بزرگترين سهم، آسيب جدي به اين بخش در ترکيه ايجاد کرده است.

وي خاطرنشان کرد که تقريبا 75 تا 80 درصد تخم مرغ هاي ترکيه به عراق وارد عراق مي شوند و افزود: “بنابراين تعليق عراق براي واردات آسيب جدي براي اين بخش است.”

اقتصاد ترکيه از بحران پول محلي خود رنج مي برد، در حالي که ناتواني دولت محلي و نهادهاي رسمي براي جلوگيري از بدتر شدن آن، منجر به سقوط شاخص هاي اقتصادي مانند املاک، گردشگري، قدرت خريد، تورم و اعتماد سرمايه گذاران و مصرف کنندگان در اقتصاد محلي مي شود.

منبع خبر : اخبار امروز