دو. جولای 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

10 ایستگاه در جنگ تجاری ایالات متحده و چین

اخبار امروز -اقتصادیچین-ایالات-متحده 10 ایستگاه در جنگ تجاری ایالات متحده و چین اخبار امروز اقتصادی

جنگ اقتصادی(چین-ایالات متحده)

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز :10 ایستگاه در جنگ تجاری ایالات متحده و چین

پیش از برگزاری نشست G20 در اوزاکا، ژاپن، که یک دیدار طولانی مدت بین دونالد ترامپ و جیانگینگ دیزل می بیند، 10 ایستگاه کلیدی را می توان برای درک جنگ تجاری که ایالات متحده و چین طی بیش از یک سال به سر می برد، بررسی می کنیم.

– 8 مارس 2018. اتهامات مربوط به فولاد و آلومینیوم
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، 25 درصد برای واردات فولاد و 10 درصد برای آلومینیوم برای کاهش کسری تجاری ایالات متحده اعمال کرد.

کسری بودجه در سال 2017 به 566 میلیارد دلار رسیده است، که 375.2 میلیارد دلار آن با چین، بزرگترین تولیدکننده فولاد و آلومینیوم جهان است.

22 فوریه 2018 .. چین پاسخ می دهد
پکن با ارائه فهرستی از 128 محصول که مالیات ها بین 15 تا 25 درصد را تعیین می کند، اگر مذاکرات با واشنگتن شکست خورد.

3 آوریل 2018 تهدیدات جدید
واشنگتن لیستی از محصولات چینی مشمول مالیات را در واکنش به انتقال اجباری فن آوری ایالات متحده و مالکیت معنوی منتشر کرد.

 

مه 19، 2018. شاخص های آرام
دو کشور اعلام توافق اولیه برای کاهش قابل ملاحظه کسری تجاری ایالات متحده و تهدید آنها برای اقدامات مجازات را متوقف کردند.

در هفته های آینده، چین سیگنال های آرام (کاهش تعرفه ها، کاهش تنظیمات، پیشنهادات خرید کالاهای ایالات متحده) را صادر می کند.

– 6 ژوئیه 2018 .. اعلام جنگ
کشورها با وارد کردن هزینه های ایالات متحده به مبلغ 34 میلیارد دلار واردات چین (اتومبیل، هارد دیسک، اجزای هواپیما) وارد جنگ تجاری می شوند.

پکن همچنین مالیات 34 میلیارد دلاری را برای کالاها (محصولات کشاورزی، اتومبیل، محصولات دریایی) اعمال می کند.

– 23 آگوست 2018 ..
ایالات متحده پس از سرنگونی مذاکرات، مالیات جدیدی را برای محصولات چینی به ارزش 16 میلیارد دلار اعمال کرد.

در چین، مبلغ 25 درصدی برای هدف قرار دادن 16 میلیارد دلار کالا از جمله موتور سیکلت هارلی دیویدسون، بوربون یا آب پرتقال اعمال می شود.

در روز 24 سپتامبر، واشنگتن 10 درصد مالیات بر 200 میلیارد دلار واردات چین وارد می کند. پکن با پرداخت 60 میلیارد دلار از کالاهای ایالات متحده به مقررات گمرکی پاسخ می دهد.

– اول دسامبر 2018 .. آتش بس
دونالد ترامپ و همتای چینی اعلام آتش بس کردند. واشنگتن که قرار است در روز اول ژانویه افزایش 25 درصدی عوارض گمرکی را به میزان 200 میلیارد دلار در واردات افزایش دهد، افزایش 90 روز را متوقف کرد.

از سوی دیگر، پکن قول داد که مقدار بسیار زیادی از محصولات آمریکایی را خریداری کند و سه ماه دیگر هزینه اضافه کردن خودروهای آمریکایی و قطعات یدکی را متوقف کرد و واردات برنج آمریکایی را ممنوع کرد.

10 مه 2019. بازگشت خصومت
ایالات متحده آتش بس را متوقف می کند و به طور رسمی از مالیات های گمرکی 10 تا 25 درصد به میزان 200 میلیارد دلار واردات چین وارد می کند.

در 13 ماه مه چین اعلام کرد که از اول ژوئن تعرفه های محصولات وارداتی ایالات متحده را به ارزش 60 میلیارد دلار افزایش خواهد داد.

– مه 15، 2019. Huawei در قلب تنش قرار دارد
دونالد تراامپ با تصویب فرمان ممنوعیت تلکام ایالات متحده از خرید تجهیزات از شرکت های خارجی که به عنوان یک تهدید در یک حرکت با هدف Huawei غول چین شناخته می شود، یک جبهه جدید را باز کرد.

ایالات متحده در روز 20 ماه مه سه ماه قبل از فعال شدن تحریم ها اعلام کرد.

1 ژوئن 2019. تحریم های جدید چین
چین قیمت محصولات ایالات متحده را به ارزش 60 میلیارد دلار افزایش داده است و پکن آن را یک لیست سیاه از شرکت های خارجی غیرقابل اعتماد اعلام کرده است.

در روز 18 ماه مه واشنگتن و پکن سیگنالهای موفقیت آمیز را ارسال کردند و گفتگوی تلفنی بین دونالد ترامپ و جیانگینگ جیانگینگ، که قرار بود در اجلاس G20 در اوزاکا برگزار شود، منتشر شد.

فقط چند روز قبل از اجلاس سران، ایالات متحده تحریم ها را در پنج شرکت فناوری چینی اعمال کرد…

منبع خبر : اخبار امروز