دو. جولای 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

چین سرمایه گذاری خود را در شبکه نسل پنجم 5G به 150 میلیارد دلار افزایش می دهد

اخبار امروز  چین سرمایه گذاری خود را در  شبکه نسل پنجم 5G به 150 میلیارد دلار افزایش می دهد اخبار ایران و جهان اقتصادی

هواوی

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز چین سرمایه گذاری خود را در 5G به 150 میلیارد دلار افزایش می دهد

طبق گفته گلدمن ساکس، چین تا سال 2025 بیش از 150 میلیارد دلار در شبکه نسل پنجم سرمایه گذاری خواهد کرد.

آلن چانگ، محقق Goldman Sachs گفت: “این بیشتر از سرمایه گذاری 100 میلیارد دلاری چین در شبکه های 4G از سال 2013 تا 2018 است که به طور عمده توسط افزایش تعداد ایستگاه های اصلی V5 و هزینه های اولیه تجهیزات به دست می آید.”

چین در اوایل ماه ژوئن رسما خدمات تجارتی نسل پنجم را تصویب کرد و در حال حاضر شبکه را در تمام شهرهای بزرگ و مناطق استان در سطح استان آزمایش می کند.

انتظار میرود بازار نسل پنجم برای استفاده تجاری در مقیاس کوچک در جهان در سال آینده به دنبال استفاده تجاری گستردهتر باشد.

تخمین زده می شود که تا سال 2025، 28 درصد از تماس های تلفنی چین در شبکه های نسل پنجم قرار خواهد گرفت، که یک سوم از کلیه ارتباطات این نوع در جهان را به خود اختصاص داده است.

ژانگ گفت: “انتظار می رود چین تا سال 2030 4.9 میلیون ایستگاه شبکه V5 بزرگ را در اختیار داشته باشد. وی افزود:” تقاضای قوی مصرف کننده برای رقابت سریع نسل پنجم و رقابت شدید بین مارک ها برای به دست آوردن مزایای بیشتر، منجر به افزایش فروش تلفن های هوشمند از نسل پنجم در چند سال آینده شده است.

ژانگ گفت تغییر چین به وابستگی به شبکه های بی سیم با سرعت بالا باید موجی از فرصت ها را برای شرکت های فن آوری مرتبط به وجود آورد که به دلیل افزایش تقاضا برای نیمه هادی ها و افزایش مدرنیزاسیون سخت افزاری توسط مصرف کنندگان است.

منبع خبر : اخبار امروز