دو. جولای 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

موزیلا پیش نمایش فایرفاکس را برای دستگاه های آندروید راه اندازی می کند

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز : موزیلا پیش نمایش فایرفاکس را برای دستگاه های آندروید راه اندازی می کند

موزیلا پیش نمایش فایرفاکس برای دستگاه های موبایل مجهز به سیستم عامل Google Android را راه اندازی کرد.

شرکت آمریکایی توضیح داد که نسخه جدید 1.0 نام پروژه را بر عهده دارد. Fenix ​​از ابتدا بسته به اجزای Android، مرورگر تلفن همراه را توسعه داده است.

مرورگر جدید مرورگر قبلی را جایگزین نمی کند، که به دلیل قرار دادن بروزرسانی جدید در تاریخ 9 ژوئیه است و پس از آن مرورگر Firefox برای اندروید به حالت ESR تبدیل می شود و تنها با رفع اشکالات و به روز رسانی امنیتی ارائه می شود.

یکی دیگر از دلایل اینکه فایرفاکس این کار را انجام نداده است این است که تمام توابع برنامه ریزی شده را به Preview فایرفاکس متصل نکنند، که تا پایان سال جاری به پایان رسیده است.

پس از نصب مرورگر فایرفاکس جدید، کاربر میتواند با حساب فایرفاکس وارد سیستم شوید تا بین نسخههای مرورگر مختلف همگام سازی شود و قابلیت مرورگر را انتخاب کنید. میتوانید با توجه به تنظیمات دستگاهتان، بین طراحی روشن یا تاریک یا انتخاب خودکار انتخاب کنید.

به طور پیش فرض، تابع حفاظت ردیابی در پیش نمایش فایرفاکس فعال است. این تابع بسیار قابل اعتماد بودن تبلیغات را در وب سایت ها متوقف می کند و در این حالت مرورگر مربوطه را حذف می کند و کوکی های مربوطه را در پایان جلسه حذف می کند.

در مقابل، نوار عنوان در مرورگر فایرفاکس در لبه پایین قرار دارد که از یک گوشی اندرویدی با یک دست آسان استفاده می کند. اگر یک کاربر بخواهد مرورگر پیش نمایش را امتحان کند، گوشی هوشمند باید حداقل یک سیستم Google Android 5 داشته باشد.

منبع خبر : اخبار امروز