دو. جولای 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

جنگ تجاری .. هزینه اضافی ایالات متحده در فولاد مکزیکی و چینی

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروزجنگ تجاری .. هزینه اضافی ایالات متحده در فولاد مکزیکی و چینی

واشنگتن در یک روند جدید در پرونده جنگ تجاری ایالات متحده، تعرفه های جدیدی را برای واردات سازه های فولادی مکزیک و چین قرار داده است و ادعا می کند که این دو کشور محصولات خود را به محصولات فولادی تقصیر ناعادلانه می دهند.

وزارت بازرگانی ایالات متحده روز دوشنبه تصمیم خود مبنی بر اعمال هزینه های خود را براساس تحقیقات خود در مورد واردات ایالات متحده از سازه های فولادی اشغال شده از کانادا، چین و مکزیک اعلام کرد.

بر اساس گزارش وزارت بازرگانی ایالات متحده، صادرکنندگان فولاد چین از طرف دولت چین 30 تا 30 درصد غرامت ناعادلانه و 177.43 درصد از قیمت صادرات یارانه گرفتند، در حالیکه صادرکنندگان فولاد مکزیک از 74.01 درصد حمایت ناعادلانه دریافت کردند.

کانادا از پرداخت هزینه معاف است، زیرا صادرکنندگان کانادایی فقط کمی از حمایت 12/0 درصد به 0.45 درصد برخوردار هستند.

وزارت بازرگانی اعلام کرد که اداره گمرک و گارد مرزی ایالات متحده را به منظور جمع آوری سپرده های نقدی از واردکنندگان سازه های فولادی که مکزیک و چین را اشغال می کنند، آموزش خواهند داد.

به گفته وزارت بازرگانی، ارزش واردات ایالات متحده از سازه های فولادی از کانادا 722.5 میلیون دلار، چین 897.5 میلیون دلار و مکزیک 662.4 میلیون دلار است.

وزارت بازرگانی در پاسخ به تقاضای یک سازمان نمایندگی از منافع شرکت های فولاد ایالات متحده، تحقیقات را آغاز کرد.

قابل توجه است که اداره رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ، 172 تحقیق را درمورد وظایف تخلیه و مقرری انجام داد که 219 درصد بیشتر از مجموع تحقیقات مشابه انجام شده توسط دولت باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین است.

منبع خبر : اخبار امروز