دو. جولای 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

وزیر نفت عراق: ما امیدواریم که آزادی ناوگان در تنگه هرمز بی وقفه باقی بماند

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروزوزیر نفت عراق: ما امیدواریم که آزادی ناوگان در تنگه هرمز بی وقفه باقی بماند

ثمر الغدبان، وزیر نفت عراق، روز چهارشنبه گفت که کشورش امیدوار است که “آزادی ناوگان در تنگه هرمز بی وقفه ماند.”

او گفت: “هر روز از طریق تنگه حداقل 18 میلیون بشکه عبور می کند.” منطقه باید پایدار باقی بماند. ”

او گفت که اوپک و توافق متحدانش برای کاهش میزان تولید نفت در اواخر مارس 2020، سهام را کاهش خواهند داد، به تثبیت بازار و پرداختن به نوسان قیمت ها کمک خواهد کرد.

 

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان متحدان تحت رهبری روسیه در اوایل ماه جاری میلادی برای کاهش تقاضای نفت در تلاش برای تقویت قیمت نفت خام پس از کاهش رشد اقتصادی ایالات متحده و افزایش تولید ایالات متحده، به تواافق رسیدند.

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق، روز سه شنبه گفت که هر گونه خرابکاری در صادرات نفت در سراسر تنگه هرمز، “مانع اصلی” اقتصاد کشورش است که دارای تعداد بسیار کمی از بنادر برای صادرات غیر نفتی است.

عبدالمحدی گفت که دولت وی برنامه های احتمالی را برای مقابله با اختلالات احتمالی، از جمله جستجوی مسیرهای جایگزین برای صادرات نفت، مورد بررسی قرار داده است.

تنگه هرمز در دهه های اخیر در مرکز حوادث تنش های منطقه بوده است، یک ارتباط ناوبری حیاتی بین تولید کنندگان نفت در خاورمیانه و بازارهای آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و فراتر از آن است.

منبع خبر : اخبار امروز