دو. جولای 22nd, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

مذاکرات “مقدماتی” بین آمریکا و چین برای از سرگیری مذاکرات تجاری

به گزارش سرویس اخبار وبگردی سایت اخبار امروز :  مذاکرات “مقدماتی” بین آمریکا و چین برای از سرگیری مذاکرات تجاری

سخنگوی ارشد آمریکایی و چینی روز سه شنبه مذاکرات تلفنی را برگزار کردند؛ چرا که دو غول اقتصادی جهانی در تلاش برای حل اختلافات تجاری خود بیش از یک هفته پس از اعلام آتش بس هستند.

این مذاکرات در ماه مه پس از آن که ایالات متحده به پکن تعهدات خود را متوقف کرد، رد شد، و ردیف بین دو طرف با هر یک از گمرکات مجازات اعمال شده از سوی دیگر افزایش یافت.

با این حال، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده و همتای چینی آن، جیانگینگ، موافقت کردند تا مذاکرات را در جلسه خود در حاشیه اجلاس G20 در ژاپن در 29 ژوئن احیا کنند.

استفن منوچین، وزیر خزانه داری، و نماینده تجاری Robert Laitheiser روز سه شنبه با معاون نخست وزیر چین، لیو اوون و وزیر بازرگانی ژونگ شان صحبت کردند.

لری کودلو، مشاور مشاوره در کاخ سفید، به خبرنگاران گفت که مذاکرات “به صورت سازنده صورت گرفت” اما “خیلی زود است که درباره جزئیات صحبت کنیم.”

در مصاحبه ای با شبکه فاکس گفتو گفتگوها را “مقدماتی” توصیف کرد و گفت “احتمالا” جلسات را ترتیب می دهد، بدون اینکه جزئیات بیشتری ارائه شود.

او گفت: “انتظارات ما خیلی زیاد است که چین خیلی زود و احتمالا بلافاصله شروع به خرید محصولات کشاورزی ایالات متحده خواهد کرد.”

وزارت دادگستری چین در بیانیه ای کوتاه اظهار داشت که این دو طرف “دیدگاه های مربوط به اجرای توافق بین دو رئیس جمهور در اوزاکا را مبادله کردند”.

واشنگتن و پکن توافق کرده اند تعرفه های مجازات را برای 360 میلیارد دلار تجارت بین دو کشور تحمیل کنند.

ایالات متحده تحریم های شدیدی را علیه شرکت چینی تحمیل کرده است، که مقامات آمریکایی از استفاده از تجهیزات اطلاعاتی چینی ترس دارند.

منبع خبر : اخبار امروز