یک. آگوست 25th, 2019

اخبار امروز

جدیدترین اخبار روز ایران و جهان

پس از محدودیت های ژاپن، قیمت تراشه های حافظه در کره جنوبی افزایش می یابد

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی سایت اخبار امروز : پس از محدودیت های ژاپن، قیمت تراشه های حافظه در کره جنوبی افزایش می یابد

داده ها از صنعت تراشه های کره جنوبی روز شنبه نشان داد که تولید کنندگان تراشه کره جنوبی در دو هفته گذشته پس از محدود کردن محدودیت های ژاپن برای صادرات مواد به صنایع با تکنولوژی پیشرفته افزایش یافته است.

کره جنوبی پس از محدودیت های ژاپن از آسیب به صنعت فناوری هشدار می دهد

یک مقام دولتی کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد ژاپن تجارت آزاد را با محدودیت های صادرات آن به کشور، که بر صنعت فناوری جهانی تاثیر می گذارد، تضعیف می کند.

قیمت روزانه DRAM در ماه ژوئیه 25 درصد افزایش یافت و به 7. 736 دلار آمریکا رسید، در مقایسه با 3030 دلار آمریکا روز بعد از آنکه ژاپن محدودیت های صادرات الکترونیکی کره را اعلام کرد، خبرگزاری یونگ کره جنوبی اعلام کرد.

طبق اعلام موسسه تحقیقاتی جهانی Dream Exchange، تراشه های NAND با 6.1 درصد افزایش به 493 دلار رسید، در مقایسه با 3350 دلار در همین دوره.

Yonhap به نقل از یک مقام رسمی در صنعت تراشه گفت: “با توجه به فقدان عوامل خاصی که می تواند منجر به افزایش قیمت ها در بازار شود، به نظر می رسد که محدودیت های ژاپن برای صادرات به کره جنوبی تاثیرات خود را بر افزایش قیمت ها قرار داده است.”

“تجارت جهانی” به طور رسمی برای حذف محدودیت های صادرات بین کره و ژاپن مداخله می کند

به طور گسترده انتظار می رود محدودیت های بیشتر بر صادرات به کره جنوبی تحمیل شود، که البته موجب افزایش قیمت های تراشه های حافظه خواهد شد.

در اوایل ماه جاری، توکیو محدودیت صادرات را با محدود کردن صادرات سه ماده فنی به کره جنوبی که برای تولید نیمه هادی ها و پانل های صفحه نمایش استفاده می شد، اعلام کرد.

سئول اصرار دارد که حرکت توکیو از لحاظ سیاسی محرک باشد، در حالی که ژاپن درخواست لغو تصمیم دادگاه سئول را صادر کرده است، که دستور داد شرکت های ژاپنی برای جبران کارگران کره جنوبی که مجبور به کار در جنگ جهانی دوم بودند، جبران شود.

ژاپن استدلال خود را مبنی بر این که تمام پرونده های کار اجباری برده داری استعمارگر به طور کلی بر اساس توافق 1965 به منظور عادی سازی روابط دوجانبه حل و فصل شده است.

منبع خبر : اخبار امروز